O nas

Wino w Krakowie to serwis informacyjny o wydarzeniach winiarskich, zresztą nie tylko winiarskich i nie tylko w naszym mieście. Zbieramy w jednym miejscu informacje o wydarzeniach winiarskich w Krakowie: degustacjach, spotkaniach, prezentacjach a także nowościach i promocjach w sklepach i winiarniach. Zapraszamy do współpracy winiarnie, sklepy specjalistyczne, wydawnictwa i innych zainteresowanych. Prosimy o przesyłanie swoich informacji mailem na adres winowkrakowie@gmail.com

Stronę redagują:

Andrzej Łazęcki: serwis winiarski to dla mnie działanie hobbystyczne, interesują mnie ludzie i wydarzenia, emocje z nimi związane; powtarzając za Filipem Springerem, autorem reportażu “Miedzianka. Historia znikania”, piszę żeby wyjaśnić sobie kawałek świata.

Monika Łazęcka:  wino na początku nieśmiało zaczęło wkraczać w moje życie. Początkowo udział raz na jakiś czas w degustacjach, następnie pojawiła się idea żeby założyć Wino w Krakowie, bo nigdzie nie można było znaleźć informacji o degustacjach, warsztatach i szkoleniach. Potem liczne degustacje i współpraca przy promowaniu imprez winiarskich. Z przyjemnością i fascynacją poszerzam swoją wiedzę winiarską, jestem absolwentką kursów WSET na poziomie 1,2 i 3. W Czasie Wina można czytać moje artykuły.

Bloga prowadzę wbrew wszelkim pozorom z tatą, osoby które nas znają wiedzą, że gusta winiarskie mamy podobne, jednak niektóre rzeczy widzimy inaczej, stąd na WWK ukazujemy kobiecy i męski punkt widzenia wina. Gdy tylko jest to możliwe udajemy się w podróże enologiczne, zwykle połączone z wyprawami rowerowymi bo to nasza druga pasja. Ze spotkań z winiarzami zawsze dużo wynosimy, nie tylko wiedzy o winach, ale historii ukrytych za etykietami. Wino daje mi możliwość poznawania fascynujących ludzi m.in. Hugh Jonhsona, Tima Atkina, Patricii Atkinson. Wino to także przyjaźń i wspaniali ludzi, którymi na co dzień się otaczam. 

Wino to spotkanie, wino to rozmowa. Wyciszona refleksja nad kieliszkiem albo gwarna, hałaśliwa wymiana opinii o kolorach, zapachach i smakach w trakcie degustacji – Spotkajmy się przy winie!

wwk_my

Advertisements