Wino na Garbarach, WineLovers

Garbary to kolejna dzielnica, którą odwiedziłem w poszukiwaniu najlepszej oferty dla krakowskich entuzjastów wina (po Dębnikach i Podgórzu). Ta dawna dzielnica katastralna obejmowała tereny pomiędzy pierwszą (wokół Plant) a drugą (Aleje) obwodnicą komunikacyjną, rozciągając się od ulicy Krowoderskiej po ulice Kapucyńską, Jabłonowskich i Piłsudskiego. Współcześnie częściej używana jest nazwa Piasek, jak podaje Wikipedia pochodząca od określenia “piasek” dla terenu, na którym wznosi się kościół Karmelitów Trzewiczkowych. Dielnica początkowo była siedzibą garbarzy, garncarzy, krupników i młynarzy, wszystko za sprawą Młynówki Królewskiej (odnogi Rudawy), która te warsztaty zasilała w wodę, jak również fosę i miejski wodociąg. Obecnie Garbary/Piasek to stateczna, mieszczańska dzielnica pełna czynszowych kamienic, często o secesyjnym wystroju.

W pobliżu miejsca gdzie kiedyś stały Górne Młyny ulokował się sklep kieleckiego importera TrezorWines, zajmując lokal po sklepie La Wina. Pierwsze wrażenia: wina pochodzą głównie z własnego importu, uzupełnione etykietami z zaprzyjaźnionych sklepów. Wybór jest szeroki, graniczący z “wszystko-mieniem”, od krajów tradycyjnie winiarskich (Francja, Włochy, Hiszpania) poprzez Europę Środkową (Rumunia, Węgry, Austria) po Nowy Świat (Argentyna, Chile, Nowa Zelandia). Rzucają się w oczy wina Aurelii Visinescu (Rumunia), bardzo dobrze przyjęte na Enoexpo 2014 oraz ciekawie wyglądająca Francja (Dolina Loary, Dolina Rodanu, Bordeaux). Jest sporo sensowych butelek w przedziale cenowym 20-30 zł (Aurelia Visinescu, Roncolato i inne). Poprawy wymaga aranżacja wnętrza, sugeruję mniej pstrokacizny, a bardziej czytelną ekspozycję oferty. Zastosowany podział na wina białe, czerwone i słodkie nie sprzyja promowaniu producentów czy regionów. Sklep bym lokował w kategorii “dla każdego coś miłego”, z uwagi na szeroką, wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom klienta gamę win oraz liczne promocje, na każdy dzień tygodnia inna. Początek jest obiecujący, przed właścicielem sporo pracy marketingowej, bo lokalizacja na Asnyka nie należy do łatwych.

WineLovers, sklep firmowy importera TrezorWines, ul. Asnyka 7 w Krakowie
Godziny otwarcia:
poniedziałek 15-21
wtorek – sobota 13-21

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s