Solovino na prawym brzegu Wisły

Nieczęsto zdarza się zamieścić w krótkim wpisie dwie dobre informacje. Po pierwsze – warto odnotować jak za sprawą zaledwie trzech inwestycji zmienił się na korzyść pejzaż prawego brzegu Wisły na wysokości Bulwaru Podolskiego (pomiędzy ujściem Wilgi a mostem kolejowym na Zabłociu). Te inwestycje to: kładka Bernatka, siedziba Cricoteki i zespół mieszkaniowy Apartamenty Nadwiślańska 11. Mocno zaniedbany fragment Starego Podgórza z nieciekawym wtrętem zakładów odzieżowych Vistuli zmienił się nie do poznania, nabrał charme’u, tętni życiem. Wiosną będzie to jedna z lepszych miejscówek w KRK.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Druga wiadomość to otwarcie Vinoteki Solovino w budynku przy Nadwiślańskiej 11, naprzeciwko Cricoteki. Jest to sklep firmowy niewielkiego krakowskiego importera, który bez wielkiego rozgłosu ale skutecznie zdobywa pozycję na rynku. Solovino skupione jest na popularnym segmencie cenowym 30-50 zł. Większość etykiet pochodzi z własnego importu, głównie z Włoch i Węgier. Oferta jest różnorodna, lecz spójna stylistycznie, widać konsekwencję i indywidualny charakter selekcji. Wina są solidne, bardzo pijalne, zrobione z umiarem i niezależnie od ceny nie schodzą poniżej przyzwoitego poziomu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 O Solovino pisaliśmy tutaj, tutaj i tutaj. Z nowości zobaczymy: Damjanic (Istria), Schieber (Szekszard), Ferenc Toth (Eger), Poderi San Lazzaro (Marchia), Feudi di Guagnano (Kampania).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Advertisements

One thought on “Solovino na prawym brzegu Wisły

  1. Pingback: Wino na Garbarach, Wine Lovers | Wino w Krakowie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s