Wino musujące na Sylwestra

Koniec roku to czas podsumowań i postanowień. Nowy Rok warto powitać kieliszkiem wypełnionym bąbelkami. Na jakie wino musujące się zdecydować. Sklepy przygotowały bogatą ofertę świąteczno-noworoczną. Niedawno polecały wina do potraw wigilijnych, teraz czas na wybór wina, które towarzyszyć będzie sylwestrowej zabawie. Nie obejdzie się oczywiście bez musiaka, jakie wino musujące wybrać?

Miłośnikom klasyki z zasobnym portfelem oczywiście polecamy szampany. W mijającym roku smakowały nam te z Le Brun de Neuville Champagne, w poprzednim Nomine-Renard (Dom Szampana).OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stale rośnie popularność prosecco. W tej kategorii, oprócz wielu słabych lub przeciętnych, mamy również wina świetne, które z pewnością przypadną do gustu naszym mniej „winnym” towarzyszom zabawy. Polecamy prosecco z winnic Furlan (Vintage), Malibran (Vini e Affini), Follador (The Fine Food Group).OLYMPUS DIGITAL CAMERAuntitled-82

Zafascynowanym Tokajem polecamy Gróf Degenfeld Pezsgo Furmint Extra Brut 2011, musujący furmint wytwarzany metodą szampańską (RAFA).

W naszej pamięci zapisało się Golan Heights Yarden Blanc de Blancs 2007, świetne wino które mieliśmy okazję degustować podczas wizyty w Krakowie Victora Schoenfelda (Dom Wina).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Winni patrioci też znajdą coś dla siebie. Warto kupić Grempler Sekt z Winnicy Miłosz (Win-ko, Vintage) czy musiaka z Winnicy Kępa Wiślicka (Stoccaggio). Nieliczni będą mogli cieszyć się winem z Winnicy Gaj (o „pierwszym polskim naturalnym winie musującym” pisaliśmy we wrześniu), albo od Lorków z Winnicy Smykań.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAIMG_20140926_134525

Śledzący trendy hipsterzy pewnie zaopatrzą się w cydr. Na przykład opatrzony designerską etykietą Cydr Ignaców lub jeden z cydrów rzemieślniczych, jak ten z Gospodarstwa Agroturystycznego Koziarnia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Niezależnie od Waszych wyborów w Nowym Roku życzymy wszystkim szczęścia i pomyślności.

Advertisements

2 thoughts on “Wino musujące na Sylwestra

  1. Tak, potwierdzam! Na eleganckiego i wytworzonego w zgodzie z zielonogórską tradycją Grempler Sekta warto wybrać się do Krako Slow Wines na Lipową!

  2. wnikliwy czytelnik zwrócił uwagę, że zdjęcie pokazuje nieaktualną etykietę Grempler Sekta, to zamieszczone pochodzi z ENOEXPO 2014. Wino to jest również dostępne w Lipowa 6F/Krakó Slow Wines

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s