Winne wycieczki z Najedzeni Fest!

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników wina i dobrego jedzenia na nasze wycieczki: 18 października do Dworu Sieraków k/Wieliczki oraz 25 października do Gospodarstwa Agroturystycznego Koziarnia i Winnicy Smykań.

W ramach przygotowań do festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest! WINO magazyn “Czas Wina”, “Najedzeni Fest!” oraz “Wino w Krakowie” zapraszają w sobotę 18 października do Dworu Sieraków k/Wieliczki. Jest to pięknie położony, otoczony imponującym parkiem, pieczołowicie odrestaurowany dwór z wnętrzami utrzymanymi w stylu angielskim.
W 2013 r. Restauracja Dworu Sieraków uzyskała rekomendację Slow Food Polska “za wyjątkowe umiejętności w interpretowaniu kulinarnego bogactwa Małopolski i tradycji galicyjskich” (jako jedna z dwóch restauracji w Małopolsce). W tym roku szef kuchni Janusz Fic został nominowany przez magazyn Kuchnia do dwunastki kucharzy walczących o tytuł “Debiut 2014”. Oprócz świetnej kuchni, Dwór Sieraków pochwalić się może imponującą piwniczką win oraz najlepszymi imprezami winiarskimi w regionie. W każdym tygodniu odbywają się tu degustacje, warsztaty, szkolenia i kolacje ze specjalnie wybranymi winami, prowadzone przez dziennikarzy winiarskich i znawców win. O przywracaniu winnych tradycji w Dworze Sieraków pisał m.in. Paweł Polak w swoim blogu: http://winnetradycje.wordpress.com/2014/10/13/przywracanie-tradycji-ziemianski-bachus-slowfoodowy-sierakow/

2 male

Program wycieczki:
– godz 13.00 – zapraszamy do winnej piwniczki na opowieść o historii dworu oraz degustację 2 win z portfolio Domu Wina oraz degustację naszej lokalnej wódki “Dwór Sieraków”   – prowadzenie Wojciech Giebuta, redaktor magazynu Czas Wina, znawca win i kuchni
–  ok. 14.00 do 15.30 zapraszamy na lunch w cenie specjalnej 55 zł (lub a la carte) – nasz Szef Kuchni Janusz Fic wybrał najlepsze dania z menu jesiennego restauracji  (restauracja czynna od 13.00 do 21.00)
–  15.30 – 16.30 – warsztaty sensoryczne – rozpoznawanie aromatów wina na podstawie próbek Le Nez du Vin – prowadzenie Michał Bardel, redaktor naczelny magazynu Czas Wina, juror międzynarodowych konkursów winiarskich, autor książki “Zbrodnia i wina”

Na warsztaty wstęp wolny. Dojazd własny. Rezerwacja miejsc: redakcja@czaswina.pl – do 17 października (piątek), do godz. 20.00.

nasze wyroby

W przeddzień festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest! WINO, czyli w sobotę 25 października “Najedzeni Fest!” oraz “Wino w Krakowie” zapraszają do Beskidu Wyspowego, naszymi gospodarzami będą Jadwiga, Marcin i Kuba Lorkowie w słynnej Koziarni Gospodarstwo Agroturystyczne “koziarnia”

Program wycieczki:

• prezentacja gospodarstwa
• degustacja cydrów z Koziarni – rocznik 2013 i 2014
• degustacja pionowa win z Winnicy Smykań – roczniki 2011, 2013, 2014 (próba z kadzi)
• degustacja serów: świeże i dojrzewające
• pieczenie podpłomyków z wędzonym pstrągiem
• zupa gulaszowa
• zwiedzanie winnicy Smykań

Koszt degustacji i poczęstunku 50 zł/os.

Rezerwacja miejsc: biuro@ekoagro.pl do 20 października.
Rezerwacja jest ważna po wpłacie na konto Jakuba Lorka: 68 2490 0005 0000 4000 2928 5057.
Adres: Gospodarstwo Agroturystyczne Koziarnia, Pogorzany Smykań k/Szczyrzyca nr 221 (Jakub Lorek 660 424 697).
Termin: sobota 25 października. Dojazd własny, przyjazd w godz. 11-12, wyjazd ok. g. 16

NF2_koziarnia logo

Miejsca warte odwiedzenia  w drodze do Koziarni:

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników wina i dobrego jedzenia na nasze wycieczki!

One thought on “Winne wycieczki z Najedzeni Fest!

  1. Pingback: Najedzeni Fest! WINO – prezentacja winnic Małopolski | Wino w Krakowie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s