Najedzeni Fest! WINO – prezentacja winnic Małopolski

10363759_337930896383649_8601105355917089255_nJesteśmy partnerem festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest!WINO o wydarzeniu będziemy informować często i będą to informacje “z pierwszej ręki”. O powodach, dla których warto uczestniczyć w festiwalu pisaliśmy tutaj. Jest to największa i najciekawsza impreza tego typu w naszym mieście, skupiająca zainteresowanie mediów, gromadząca kilkutysięczną publiczność. Edycja jesienna, która będzie miała miejsce 26 października w Forum Przestrzenie (dawny hotel Forum) poświęcona będzie winu, a tematy przewodnie to winnice małopolskie, turystyka winiarska oraz łączenie wina z jedzeniem.

Stoiska z winem: Basia Lejkowska Wine Selection, Lipowa 6F/ Krako Slow WinesNaturaliści, Dolina Mozeli, Dom Wina, Winoman, ArinBerd Naturalne wina z Armenii, Po Prostu Wino, Wine Concept, Win-Ko Makłowicz & Lutomski, Dionizos, Austrovin, Wine Bar i Sklep Stoccaggio, GARAŻ Food & Wine, winozbeczki.pl, Sylvaner, RAFA (na stoisku Pstrąg Ojcowski).

Do udziału w części niekomercyjnej festiwalu 26 października zaprosiliśmy winiarzy z Małopolski. Będą stoiska informacyjna a Wojciech Bosak poprowadzi degustację komentowaną, przedstawi stan i perspektywy rozwojowe winiarstwa w naszym regionie, pokaże specyfikę win z Małopolski. Już 18 października wybierzemy się do Dworu Sieraków, miejsca w którym odradza się tradycja, w dobrym slow foodowym wydaniu. W przeddzień festiwalu, czyli 25 października odwiedzimy kultowe gospodarstwo agroturystyczne Koziarnia oraz Winnicę Smykań, będziemy próbować przysmaków z których słynie to miejsce: wino, cydry, sery, pstrągi. O wycieczkach towarzyszących festiwalowi można przeczytać tutaj.

Zachęcamy do udziału w festiwalu kulinarnym Najedzeni Fest! WINO oraz w wydarzeniach towarzyszących. Poniżej prezentujemy wybrane wydarzenia festiwalu, których pomysłodawcą jest Wino w Krakowie. Jeżeli macie więcej pytań na temat prezentacji i warsztatów piszcie do nas: winowkrakowie@gmail.com OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Winnice Małopolski – możliwości turystyczne (stoiska informacyjne)

Szeroka prezentacja małopolskich winnic podczas Najedzeni Fest! Możliwość poznania oferty winiarskiej i turystycznej winnic położonych w najpiękniejszych regionach naszego województwa:

  • okolice Krakowa: Smykań, Hybridium, Gaj
  • Jura: Krokoszówka Górska, Kresy, Amonit, Comte
  • Pogórze: Demeter, Rodziny Steców
  • dolina Dunajca: Zadora, Uroczysko, Dąbrówka

Winiarze czekać na Was będą na scenie w sali głównej, pojawią się przedstawiciele większości z wymienionych winnic. Jest to wyjątkowa okazja nie tylko do poznania oferty, lecz również do indywidualnych rozmów, konsultacji czy dyskusji z praktykami-pasjonatami na temat tajników produkcji własnego wina. Uwaga – możliwość spróbowania małopolskich win będzie tylko w ramach degustacji komentowanych.

Winnice Małopolski – okolice Tarnowa (degustacja komentowana)

  • Czas trwania: 60 min. w godz. 13-14
  • Degustacja 6 win z winnic małopolski (rejon doliny Dunajca i Pogórza) komentowana przez znanego promotora kultury wina Wojciecha Bosaka
  • Koszt udziału: 25 zł/os., zapisy: winowkrakowie@gmail.com

Winnice Małopolski – okolice Krakowa (degustacja komentowana)

  • Czas trwania: 60 min. w godz. 15-16
  • Degustacja min. 6 win z winnic małopolski (rejon Jury i okolice Kraków) komentowana przez znanego promotora kultury wina Wojciecha Bosaka
  • Koszt udziału: 25 zł/os., zapisy: winowkrakowie@gmail.com

10714554_765684313495945_6415154830718975990_o10679884_765934680137575_737753835375569022_o

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s