Solovino przez różowe okulary

Krakowski importer Solovino działa zaledwie od pół roku (zobacz tu, tutaj i tu). Wprawdzie nie odniósł jeszcze spektakularnego sukcesu, ale kilka atutów pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość. Doświadczenie wyniesione z innych branż, rozumienie zasad rządzących biznesem, cierpliwość w działaniu, budowanie relacji z klientami. Wyczucie potrzeb rynku, oczekiwań klientów nakierowanych na średnią półkę cenową. Rzetelna i dobrze wyceniona oferta, zgodnie z firmowym hasłem przekonujemy jakością, przekonujemy cena. Na przyszłość Solovino spoglądamy przez różowe okulary.

Girlan Rosé 448 s.l.m. 2012  (Lagrein, Schiava i Pinot Noir) ze spółdzielni Girlan w Alto Adige od pierwszego spojrzenia zachwyca malinowo-wiśniowym kolorem. Bukiet truskawkowy, w smaku wytrawne, z bardzo umiarkowaną kwasowością, w końcówce pojawia się cień słodyczy i goryczka. W swoim drugim roku wciąż jest winem solidnym, którego ciężar, złożoność, goryczkowy akcent predysponują do połączenia z lekkim jedzeniem (43 zł).

untitled-82 (3) untitled-96

Monti Cerasuolo d’Abruzzo 2011 (Montepulciano) przeniosło nas do gorącej Abruzji. A to oznacza dojrzały owoc, strukturę zbliżoną do lekkich win czerwonych i niestety trochę zbyt wysoki alkohol (13,5%). W smaku cierpka wytrawność oraz dojrzała wiśniowo-pestkowa goryczka. Wino zdecydowanie polecane do jedzenia, nawet całkiem solidnych rybnych czy mięsnych potraw (39 zł).

untitled-87 (2) untitled-94

Do końca wakacji czyli do 31 sierpnia 2014 na całą ofertę Solovino obowiązuje rabat -10% przy pierwszym zakupie a przy kolejnych zakupach rabat -20% dla stałych klientów.untitled-86 (2)

Źródło wina: Girlan Rosé 448 s.l.m. otrzymane od importera, Monti Cerasuolo d’Abruzzo to zakup własny

Advertisements

One thought on “Solovino przez różowe okulary

  1. Pingback: Solovino na prawym brzegu Wisły | Wino w Krakowie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s