Summer od Riesling

Drugim wydarzeniem (obok  prezentacji win Milana Netareca przez Lipowa 6F/ Krako Slow Wines), które zwracało uwagę podczas festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest! była inauguracja cyklu Summer of Riesling czyli “Lato z Rieslingiem”. Projekt Lato z Rieslingiem jest międzynarodową akcją promującą różne oblicza tego wyjątkowego szczepu. W tym roku odbywa się jego VII edycja http://summerofriesling.com/.Głównym organizatorem polskiej edycji Lata z Rieslingiem jest stowarzyszenie Kobiety i Wino.

Celem projektu jest edukacja, ale również dobra zabawa. Prezentowane będą Rieslingi z całego świata, ich różnorodność oraz możliwości połączeń kulinarnych. Projekt ma charakter ogólnopolski, spotkania będą odbywać się co dwa tygodnie w Krakowie, Warszawie, Tychach, Katowicach, Lublinie i Łodzi. Najbliższe spotkanie z cyklu Lato z Rieslingiem odbędzie się 9 lipca w Piwnicy pod Baranami (Kraków), terminy kolejnych spotkań można będzie znaleźć na stronie Lato z Rieslingiem.

Stowarzyszeni Kobiety i Wino jest oficjalnym uczestnikiem Summer of Riesling i organizatorem polskich wydarzeń. Partnerzy: Basia Lejkowska Wine Selection (Thomas Ludwig), Dolina Mozeli (wina mozelskie), Sagrantino Group (wina mozelskie), Szkoła SommelierówTD Wine (austriacki Holzapfel), Willa Win (Alsace Frey-Sohler, Weingut Koegler), Winnica (słowackie Elesko).

untitled-199

Summer of Riesling – Lato z Rieslingiem na festiwalu kulinarnym Najedzeni Fest!

untitled-201

Wino w Krakowie jest patronem medialnym cyklu Summer of Riesling – Lato z Rieslingiem

Na Najedzeni Fest  zadebiutował krakowski importer Dolina Mozeli, z ciekawą i dobrze wycenioną ofertą rieslingów mozelskich od 4 producentów: LotzDr. Pauly-BergweilerDieter Oster oraz Karl Erbes. Wina można zamawiać w sklepie internetowym importera, jak również w niektórych sklepach specjalistycznych.

untitled-266

import Dolina Mozeli

untitled-267

import Dolina Mozeli

untitled-265

import Dolina Mozeli

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s