La Bicicletta – rowery i wino

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolarsko-rowerowa restauracja i kawiarnia La Bicicletta mieści się na Kazimierzu, w części ulicy Miodowej bliższej Stradomia (nr 7). Rowerowy sztafaż nie jest tu przypadkiem, prowadzący lokal Piotr Działowy jest mocno związany z sekcją kolarską WLKS „Krakus”. Sekcja kolarska ze Swoszowic została rozsławiona sukcesami swoich wychowanków w zawodowym peletonie, ostatnio było głośno o bardzo dobrym występie Rafała Majki w Giro d’Italia. W lokalu można spotkać nie tylko aktualnie najlepszego naszego kolarza, ale również takie sławy jak Czesław Lang czy Lech Piasecki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W tej samej kamienicy mieści się Pensjonat Tournet. Noclegowo-restauracyjna symbioza jest korzystna dla obu stron. Goście mają gdzie zjeść śniadanie czy obiad, a restauracja ma zapewniony stały dopływ klientów. Sąsiedztwo pensjonatu determinuje charakter menu. Karta jest konserwatywna, w ofercie znajdujemy duży wybór dań tradycyjnej kuchni polskiej (barszcz, żurek, pierogi, schabowy, kurczak i indyk) oraz włoskiej (tagliatelle, spaghetti, penne, lasagne).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zorganizowana przez Pawła Kolorusa z Kup Sobie Wino “Rowerowa degustacja przez Włochy” była testem dla win wprowadzonych do karty. Białe wina zaprezentowały się słabo, swoje najlepsze dni rocznik 2011 ma już za sobą. Z czerwonych dobrze wypadła Valpolicella z Cantina de Negrar – lekka, owocowa, z niezłą kwasowością (import TD Wine). Wino bez nadmiernych ambicji, ale smaczne i gastronomicznie bardzo przydatne. W sam raz do codziennego obiadu.OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Miejsce jest sympatyczne, przyciąga ukrytym w podwórku ogródkiem. Warto pomyśleć o większym otwarciu na liczne grono osób na co dzień jeżdżących po mieście na rowerze. Plus za obecność wina w karcie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s