Wino na Najedzeni Fest! Karnawał

NejedzeniKarnawałowa edycja festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest! już za kilka dni. Jeżeli interesujesz się winem, to na pewno jesteś ciekaw co przygotowały krakowskie sklepy i winiarnie. Czym będą chciały Cię zaskoczyć? Jakim winem, potrawą, połączenie wina z jedzeniem. Wino w Krakowie jest winiarskim partnerem festiwalu, prezentujemy zatem stoiska z winem.

Solovino.pl

Młody stażem importer i sklep internetowy, przesłał nam następującą informację:
Pierwsze skojarzenie karnawałowe to oczywiście bąbelki – zatem zaprezentujemy nasze eleganckie cavy z Katalonii  od dwóch rodzinnych producentów:  Rimarts i Giro del  Gorner. Do tego musujący Piemont z La Gironda – moscato d’asti do deserów i ciekawostka – barbera frizzante, bardzo uniwersalna przy stole. Dla preferujących konwencjonalne wina wytrawne – karnawałowa Wenecja od Grandi&Gabana, wina typowe dla regionu Friuli Venezia Giulia, z lokalnych szczepów, bardzo udanie komponujące się z jedzeniem. Dla zainteresowanych ruchem slow food nasze slow wines – biologiczne wina z Sycylii o ujmującej naturalności i świeżości. Plus kilka ciekawostek i niespodzianek. Zapraszamy tłumnie. Wspólnie zmierzymy się z czasami trudną sztuką doboru wina do jedzenia. Z nami i z naszą ofertą będzie łatwiej. A wszystko to w myśl hasła, którym się definiujemy: Przekonujemy jakością, przekonujemy ceną. Do zobaczenia w Forum”.

WINOMAN

Jak się dowiedzieliśmy Winoman promować będzie wina europejskie wraz z pieczonymi przez nas przekąskami typu pogacze, panini, podpłomyki, proziaki. Warto na to stoisko zaglądnąć ze względu na promocyjne ceny wyprzedażowe.

Wine concept

Firma Wine Concept promuje cavę i prosecco. Będą trzy rodzaje Cavy z niewielkiej katalońskiej winnicy plus kilka win z winnic europejskich. Wypróbujcie połączenie półwytrawnego prosecco z krakersami i paluchami przygotowanymi przez Book me a cookie.  Ciekawostka będzie bianco manzoni z veneto, nie zabraknie kilku naprawdę przyzwoitych win.

Basia Lejkowska wine selection 

Będzie prosecco z własnego importu, od Amadeo Furlana oraz cocktaile na bazie prosecco. Włoski styl, włoski szyk. Wina pochodzą z apelacji Prosecco Conegliano Valdobbiadene DOCG, co jest gwarancją ich wysokiej jakości.

WIN-KO Makłowicz&Lutomski

Chodzą słuchy że Win-ko pojawi się na festiwalu z firmowym skuterem Piaggio Ape – łatwo będzie ich wypatrzyć. Win-ko specjalizuje się w pasujących do polskiej kuchni winach z Europy Środkowej (dawne Austro-Węgry) oraz Francji. Na pewno będą musiaki i wina biodynamiczne.

Krakó Slow Wines

Importer win naturalnych z Europy Środkowej i Wschodniej. Wina naturalne czyli wytwarzanych zgodnie z tradycją i recepturą regionu, mocno związanych z miejscem z którego pochodzą. We współpracy z Wodne Ogrody promować będzie połączenia lądowo-słodkowodne, czyli wino i ryby. Pytajcie o Pendits Secco, wino musujące od pierwszego biodynamicznego producenta w Tokaju, czyli Marty Wille-Baumkauff. 

po prostu wino…

Firmowy sklep The Fine Food Group ma w ofercie wina z całego świata, z najważniejszych rejonów winiarskich. Ciekawe jaką niespodziankę przygotowali?

Kobiety i Wino

Warto zajrzeć również na stoisko informacyjne stowarzyszenia Kobiety i Wino.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s