Win-ko Skład Win (zaproszenie)

Więcej informacji o Składzie Win Win-ko znajdziesz w rozmowie z Robertem Makłowiczem i Wojciechem Lutomskim “Win-ko jest miejscem otwartym na ludzi”
winko_zaproszenie_podglad_20131018
Z przyjemnością informujemy o kolejnym miejscu na winiarskiej mapie Krakowa, W najbliższy weekend 9 -10 listopada 2013 odbędzie się uroczyste otwarcie Składu Win przy ul. Dekerta 18 w Krakowie, na które, w imieniu właścicieli, zapraszamy naszych czytelników. Poniżej kilka słów od Roberta Makłowicza oraz Wojciecha Lutomskiego:
.
Od lat przemierzając Europę kulinarno-winnym szlakiem konstatowaliśmy z bólem wracając do kraju, jak trudno jest u nas dostać wina, które najbardziej lubimy pijać. Postanowiliśmy zatem sami takowe sprowadzać. Nie tylko w dziedzinie wina wiadomo od dawna, że kto stara się mieć wszystko, ten tak naprawdę nie ma niczego, a chęć posiadania wina z większości zakątków świata zdaje się być główną pasją zbyt wielu rodzimych importerów. Postanowiliśmy zatem skupić się wyłącznie na trunkach z Francji oraz Europy Środkowej. Skąd taki wybór? Odpowiedź na to pytanie jest jeszcze prostsza, niźli smak Chardonnay z Nowego Świata, uzupełnionego aromatem wędzonych dębowych wiórów. Francja była, jest i pozostanie najważniejszym winiarskim krajem świata, Europa Środkowa natomiast – co pokazują choćby przykłady Austrii i Węgier – to wschodząca gwiazda światowego winiarstwa. Trunki, które mamy w swojej ofercie, pochodzą wyłącznie od małych wytwórców, nierzadko naszych przyjaciół, zatem kupując wino rozmawiamy zawsze z jego twórcą, a nie szefem marketingu wielkiej winiarskiej fabryki. Sporo z nich pochodzi z upraw organicznych i biodynamicznych, więc gwarantujemy, że ich picie wpływa realnie “na zdrowie”. Sami odwiedziliśmy wszystkie winnice, których plony sprowadzamy. Często są to miejsca jakże bliskie naszych granic, zatem zgodnie z regułą terroir tamtejsze wina pasują idealnie do kuchni naszego regionu. Być może nieskromnie, lecz bez cienia pychy uważamy, że mamy wina wyjątkowe. Próbowanie ich w równie wyjątkowym miejscu, jakim jest nasz Skład w Krakowie przy ulicy Dekerta 18, z pewnością pozwoli cieszyć się nimi jeszcze bardziej. Gorąco zapraszamy do odwiedzin.

winko_zaproszenie_podglad_20131019

Advertisements

One thought on “Win-ko Skład Win (zaproszenie)

  1. Pingback: Rok 2013 w Krakowie – wydarzenia | Wino w Krakowie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s