Festiwal Wina w Trattorii Soprano

Festiwal wina w Trattoria Soprano to degustacje, warsztaty dla początkujących miłośników wina oraz konkurs „Zwinny degustator” dla blogerów winiarskich i bardziej doświadczonych degustatorów.

Podczas warsztatów sommelier Lech Andrzejewski pokazał jak prawidłowo otwierać butelkę, jak czytać etykiety oraz zapoznał uczestników z techniką degustacyjną.

Soprano13

W drugiej części wydarzenia odbył się konkurs „Zwinny degustator” dla blogerów winiarskich i degustatorów. Pięcioro ochotników poddanych zostało próbom, które miały sprawdzić ich wiedzę i umiejętności. W pierwszym zadaniu należało określić jakie wino jest w kieliszku, drugim zadaniem było opisanie w ciekawy sposób wina Rignana Chianti Classico Riserva, a trzecim i ostatnim odpowiedzieć na pytania dotyczące wina. Jury w składzie: Kuba Janicki (Winicjatywa), Wojciech Wojtanowski (nasze-wina.pl), Krzysztof Gudowski (kulturawKrakowie.pl) oraz Tomasz Fijał (reprezentował portal Wino w Krakowie oraz inicjatywę „Z winem na Ty”) po długich obradach uznała za zwycięzcę konkursu Macieja Piątka, autor bloga wtangozwinem.blog.pl. Nagrodą dla zwycięzcy był voucher na kolację w restauracji Trattoria Soprano, a każdy uczestnik konkursu otrzymał butelkę wina.

Soprano38 Soprano21 Soprano28

Wieczór zakończył się degustacją komentowaną win włoskich. Można było spróbować 6 win: Gewürztraminer Santa Margherita Trentino, Pinot Grigio Torresella, Vignaregis Vecchie Terre di Montefili, Istine Chianti Classico, Rignana Chianti Classico Riserva, Chianti Classico Riserva Savignola Paolina. Było też kilka włoskich przystawek m.in. wyjątkowe crostini z pastą, przygotowaną według przepisu szefa kuchni (tą przekąską witani będą wszyscy goście restauracji). Degustowane wina są dostępne są jedynie w 3 lokalach w Krakowie: Trattoria Soprano, Corleone i Papryczki 5. Wieczór był udany, organizatorzy zapowiedzieli, że tego typu wydarzenia będą odbywać się w Trattorii Soprano cyklicznie. A od 1 listopada będzie można wziąć udział w akcji „Zagraj o wino”, więcej info  https://www.facebook.com/TrattoriaSoprano.

Soprano6

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s