Wino na Najedzeni Fest! JESIEŃ

1237175_208156862694387_1510292471_nPodczas jesiennej edycja festiwalu Najedzeni Fest! będziecie mieć okazję nie tylko skosztować wielu gatunków wina, lecz także porozmawiać z osobami z branży, zasięgnąć fachowych porad związanych z kulturą picia wina oraz doborem wina do potraw.

Lista stoisk z winem:

Jedną z atrakcji festiwalu Najedzeni Fest! będzie winiarskie stoisko informacyjne, przy którym będzie można uzyskać informacje, zasięgnąć porady czy podzielić się wrażeniami.  Redaktorzy portalu Wino w Krakowie będą informować o miejscach w których wino kupujemy, pijemy, smakujemy, dyskutujemy – winiarniach, sklepach specjalistycznych, instytucjach szkoleniowych, a także o  planowanych degustacjach i wydarzeniach winiarskich. Stowarzyszenie Kobiety i Wino przedstawi swoją działalność a trenerka Szkoły Sommelierów Monika Bielka-Vescovi poradzi jak udanie łączyć wino z jedzeniem.

Pełen opis festiwalu znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/events/486436928130199/, a poniżej szczegóły wszelkich wydarzeń związanych z winem, które odbędą się na Najedzeni Fest! Jesień

godz. 12 – 15.45 Gra z cyklu “Poznaj swoje terroir”
Wino w Krakowie zaprasza na kolejną grę miejską z cyklu “Poznaj swoje terroir”. Gra jest imprezą towarzyszącą festiwalowi kulinarnemu Najedzeni Fest!, więc w odróżnieniu od poprzednich edycji nie będzie powiązana z żadną fabułą, ani spacerem po mieście. Zadaniem uczestników gry będzie odwiedzenie stoisk z winem, poznanie specyfiki prezentujących się firm i udzielenie odpowiedź na niezbyt trudne pytania kontrolne. Odpowiedzi należy wpisywać na blankietach, które będą do odebrania na stoisku “Wino w Krakowie”. Wśród osób, które udzielą poprawnych odpowiedzi rozlosowane zostaną nagrody.
Blankiety do gry będą do odebrania na stoisku “Wino w Krakowie”, zwrot wypełnionych blankietów również na stoisku “Wino w Krakowie” do godziny 15.45. Losowanie nagród nastąpi podczas degustacji “Winiarska mapa Krakowa” o godzinie 16 w sali warsztatowej hotelu Forum. Udział w grze jest bezpłatny, nie trzeba zgłaszać się wcześniej.

gra_finalna_najedzeni

godz. 12.30 – 13.00 “Supra to po gruzińsku uczta”
Opowieść o zwyczajach związanych z gruzińską kulturą biesiadną. Dowiemy się co to jest kandzi, jak wygląda kvevri, kim jest tamada i kiedy można napić się wina, a kiedy absolutnie nie wypada. Usłyszymy kilka toastów, legendę o początkach wina wraz z prezentacją winnego regionu Kachecji.
Warsztat prowadzi Łukasz Słoniowski z firmy Supra
Miejsce: sala warsztatowa hotelu Forum w Krakowie

godz. 14 – 15.30 warsztaty łączenia wina z potrawami
Warsztaty przygotowane przez stowarzyszenie Kobiety i Wino poprowadzi Monika Bielka-Vescovi ze Szkoły Sommelierów. Degustowane będą 4 wina i 4 potrawy.
Zapisy na warsztaty pod adresem kobietyiwino@gmail.com.
Koszt warsztatów 30 zł od osoby.
Wpłaty na konto stowarzyszenia Kobiety i Wino: 33 2490 0005 0000 4530 1457 5872.
Dokonanie wpłaty stanowi rezerwację miejsca. Ilość miejsc ograniczona.
Warsztaty są organizowane we współpracy z Vintage, Konfederacka 4, Winnice Loary, Rafa Wine & Spirits i TD Wine.
Miejsce: sala warsztatowa hotelu Forum w Krakowie

1377065_638443306206654_1539845627_n

godz. 16 – 17 degustacja “Winiarska mapa Krakowa”
Wino w Krakowie zaprasza na degustację “Winiarska mapa Krakowa”. Przedstawimy miejsca w których wino kupujemy, pijemy, smakujemy, dyskutujemy – winiarnie, sklepy specjalistyczne, instytucje szkoleniowe czy organizujące degustacje i wydarzenia winiarskie. Postaramy się pokazać ich różnorodność i specyfikę. Uchylimy rąbka tajemnicy, jakie nowe oferty pojawią się w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym. W części degustacyjnej zaprezentowanych zostanie pięć win od krakowskich importerów. W trakcie degustacji wśród uczestników gry z cyklu “Poznaj swoje terroir” rozlosowane zostaną nagrody.
Udział w degustacji jest płatny w wysokości 20 zł od osoby.
Ilość miejsc jest ograniczona, zgłoszenia prosimy przesyłać mailem na adres winowkrakowie@gmail.com, wpisując w temacie „Najedzeni Fest! Degustacja”,
Potwierdzeniem rezerwacji jest przelew na konto, którego numer zostanie podany w mailu zwrotnym.
Miejsce: sala warsztatowa hotelu Forum w Krakowie

degustacja_nf kopia

Wino w Krakowie jest partnerem festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest! JESIEŃ

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s