Wieści z miasta, gorąca jesień w Krakowie

Meteorolodzy prognozują piękną i ciepłą jesień, a WwK zapowiada, że ta jesień będzie w Krakowie gorąca.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po krótkiej nieobecności w nowych miejscach odnalazły się dobrze znane i lubiane postaci. Borysa (Książka i Wino) rozkręca kawiarnio-cukiernię Pychotkowo (Dajwór 3, otwarte  pn-nd 9-22). W ofercie ciasta, desery, wina do ciasta i nie tylko do ciasta. Z kolei Agnieszka (Bromba in The Kitchen) rządzi w kuchni De Revolutionibus. Books&Cafe (Bracka 14), otwartej kilka dni temu księgarnio-kawiarni. Podobno kto czyta książki ten jest bogatszy, nie tylko duchowo, ale także w tym najprostszym, niemetaforycznym sensie. Tym bardziej zachęcamy do odwiedzania De Revolutionibus po książki z zakresu sacrum (teologii, filozofii czy kosmologii), a także profanum (dotyczące biznesu czy ekonomii). Do tego kawa, pyszne ciasta domowego wypieku, kanapki, przekąski – kuchnia dopiero się rozkręca.

W najbliższych tygodniach planowane jest otwarcie w Krakowie prawdziwych wine-barów. Zwracamy uwagę na liczbę mnogą użytą w zdaniu powyżej. Więcej na ten temat już wkrótce, czekamy niecierpliwie.

27 października w Forum Przestrzenie odbędzie się festiwal kulinarny Najedzeni Fest! Pierwsza, letnia edycja festiwalu, zgromadziła blisko 60 wystawców z Krakowa i okolic oraz z Warszawy, a ich stoiska odwiedziło ponad trzy tysiące osób. Impreza odniosła ogromny sukces i szerokim echem odbiła się w mediach ogólnopolskich i lokalnych. Druga – jesienna edycja będzie poszerzona o część poświęconą winu i winnicom. Do udziału w niej zaproszeni są winiarze z Polski i dystrybutorzy wina z całego świata.

13-15 listopada w centrum targowym przy ul. Centralnej 41a odbędą się 11. Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie ENOEXPO 2013. ENOEXPO to największa w Polsce profesjonalna impreza poświęcona winu, w zeszłym roku targi odwiedziło ponad 11 tysięcy gości związanych zawodowo z sektorem gastronomicznym, a także koneserów i miłośników wina. Swoje wina zaprezentowało 131 dystrybutorów, importerów i producentów w tym 74 zagranicznych z Austrii, Chorwacji, Czech, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Portugalii, Rumunii, RPA, Słowacji, Słowenii, Węgier i Włoch. Targom towarzyszy międzynarodowy konkurs winiarski oraz konkurs win polskich.

W połowie listopada na zaproszenie magazynu Czas Wina przyjeżdża do Krakowa niekwestionowana gwiazda winnej krytyki Hugh Johnson.  Johnson został uhonorowany przez Czas Wina tytułem Człowieka Roku 2013. Z tej okazji w Dworze Sieraków planowana jest uroczysta gala, a także degustacja najlepszych win Klubu Domu Wina z udziałem laureata. Będzie to najprawdopodobniej największe wydarzenia winiarskie tego roku w Krakowie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s