Zachęcamy do eno-podróżowania

Gdzie najlepiej poznawać wino?  Oczywiście podczas wizyty u winiarzy w regionach winiarskich. A co jeżeli na wino nie jesteśmy aż tak bardzo zakręceni? Na to też jest rada, połączmy wyjazd enologiczny z atrakcjami typowo turystycznymi. Regiony winiarskie zwykle cechują się łagodnym i przyjaznym klimatem, często długą historią, miejscowych atrakcji zwykle też nie brakuje. Moim ulubionym sposobem zwiedzania, który często polecam znajomym, jest turystyka rowerowa. Z mapą przymocowaną do kierownicy, bagażem w sakwach, z namiotem na bagażniku. Ten sposób podróżowania ma szereg zalet, wymienię tylko kilka. Podróż jest niespieszna, pozostawia dużo czasu na zwiedzanie, a prędkość przemieszczania się jest właściwie dostosowana do możliwości percepcyjnych człowieka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dom (czyli namiot) wieziesz ze sobą, każdego dnia decydujesz gdzie chcesz tym razem zanocować. Na drodze spotyka się życzliwych ludzi, którzy pomogą, wskażą drogę, opowiedzą ciekawą historię, poczęstują lokalnymi przysmakami. Nawet gdy zgubisz trasę to nie jest powód do zmartwień tylko szansa by trafić w ciekawe miejsca. A jazda pomiędzy winnicami robi niesamowite wrażenie, wprawdzie zwykle najpierw są wyczerpujące podjazdy, ale za to jakie oszałamiające widoki na górze.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWieczorem dobry posiłek  i kieliszek lub butelka wina, a nocą bezmiar gwiazd nad głową. Czegóż chcieć więcej? Można też wybrać łatwiejszy sposób podróżowania, wybrać się autem czy autokarem, z noclegami zarezerwowanymi w hotelu. Nawet krótki, weekendowy wyjazd może sprawić dużo przyjemności. Zachęcamy do eno-podróżowania!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Advertisements

One thought on “Zachęcamy do eno-podróżowania

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s