Piwo, golonka, miłość!

Festiwal Spowalniania Czasu zaprasza na II SzwejkFest, czyli święto piw z małych browarów – pod hasłem: „Piwo, golonka, miłość!” Impreza odbędzie się w dniach od 26 do 29 września 2013 na Placu Szczepańskim w Krakowie. 

2szwejk_plakat_m_m

 W tym roku po raz kolejny pojawią się „Towarzystwo Szwejkowskie” z Przemyśla. Towarzyszyć mu będą Teatr „Fredreum” i Orkiestra Dęta JW 3928 (także z Przemyśla). Przyjedzie też reprezentacja Szwejków z Ołomuńca. W sobotę (28 września) będziemy obchodzić Dzień św. Wacława, patrona Czech, Pragi i Królestwa Polskiego. Z tej okazji odbędzie się – całkowicie nielegalna – parada Szwejków i „Pierwszy zbiorowy bieg do tyłu”. Imprezę poprowadzi Leszek Mazan.
Wezmą udział: Browar Cornelius, Browar Grybów, Browar Koreb, Browar Kormoran, Browar Rzemieślniczy Z & Z, Browar Stara Zajezdnia, Browar Zadyma, CK Browar, Cuba System, Lager Trade (d. Konstancin), SSi i Strefa Piwa. Spodziewać się należy piw z browarów Racibórz, Na Jurze, Pracownia Piwa, Bernard, Grupa Lobkovicz i innych. Na stoisku meksykańskim będzie piwo Corona. Poza tym jak zwykle sporo jedzenia: golonki po polsku, kuchnia meksykańska, sery, wędliny.

„SzwejkFest” należy do cyklu „Festiwal Spowalniania Czasu”. Poprzednie imprezy: „IV Lato Leniwców”, „Jemynapolu”, „Dzień Brykania”, „V Dni Węgrzyna & CK Wino”, „Tour de Fromage”.

Film z poprzedniej edycji: http://www.youtube.com/watch?v=qgevVjUSY8Q&feature=youtu.be.

Informacja prasowa organizatora

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s