Pomysł, który się sprawdza

Pośród wielu ofert trzeba czymś się wyróżniać. Mogą to być wielkie wina, magnetyzujące nazwiska, bogate menu towarzyszące. może też być dobry pomysł, szczególnie jeżeli nie dysponuje się pokaźnym funduszem marketingowym. Krakowska inicjatywa winiarska Kup Sobie Wino ma taki pomysł – odkrywanie nowych miejsc na mapie miasta, lokali mniej znanych, położonych nieco na uboczu, z dala od turystycznego zgiełku. Każda degustacja odbywa się w innym lokalu, niekiedy może jest zbyt ciasno, ale zawsze klimatycznie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Klub herbaciany “Nie Lubię Poniedziałków” jest takim klimatycznym miejscem. Położony przy wyremontowanym i wypiękniałym odcinku ulicy Szlak, w domu w którym jeszcze nie tak dawno mieszkał Marek Grechuta Klub przyciąga, bawi i inspiruje wielu gości i sympatyków. Regularnie odbywają się tu spotkania muzyczne, literackie, podróżnicze itp. , jednym słowem dzieje się.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Degustacja Kup Sobie Wino poświęcona była winom niemieckim. Część winiarską podsumuję tak: sześć win nie z mojej bajki i jedno świetne, czyli wytrawny, mineralny Rudolf Fürst Riesling 2011 z parceli Centgrafenberg we Frankonii. Dla tego wina warto było przyjść.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Białe wina z Weingut Geierslay (Mozela) bronią się całkiem nieźle, zwłaszcza Spatlese. Są lekkie, dość kwasowe, z mniejszą lub większą dozą cukru resztkowego (zwykle dużą lub bardzo dużą), niźle pijalne a do tego w całkiem przystępnej cenie. Tyle, że taki niewypełniony treścią mikst surowej kwasowości z cukrem szybko męczy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Weingut Riffel (Hesja Nadrenska) prowadzi uprawy ekologicznie, co się chwali i to w zasadzie na tyle. Alegretto jest winem lekko musującym, wytrawnym z delikatnie słodkim i ziołowym posmakiem; sztucznie nasyconym CO2, o ile dobrze zrozumiałem napis na kontretykiecie (perlwein mit zugesetzter Kohlensäure). Rotwein feinherb 2012 to półsłodkie wino czerwone, o którym wolę szybko zapomnieć. Morio Muscat 2012 jest bardzo aromatyczne; landrynkowa słodycz, mała koncentracja i lekka pienistość na podniebieniu nadają mu oranżadowy charakter. Wydaje się, że zaprezentowany wybór win jest krzywdzący dla producenta, który prawdopodobnie ma w portfolio dużo ciekawsze pozycje.

Pomimo, że nie były to wina z nie mojej bajki to wieczór można uznać za udany. Tym bardzie, że zakończony świetnym rieslingiem Fürsta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wina są importowane przez Wina Szlachetne, do nabycia w wybranych sklepach specjalistycznych (poza Fürstem).

W spotkaniu uczestniczyłem na zaproszenie organizatora – Kup Sobie Wino

Advertisements

One thought on “Pomysł, który się sprawdza

  1. Pingback: Rok 2013 w Krakowie – trendy | Wino w Krakowie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s