Chleb i Wino

Stowarzyszenie Małopolska Izba Produktów Regionalnych, Tradycyjnych i Ekologicznych w dniach 8 i 9 czerwca 2013 roku organizuje X Święto Chleba . Jubileuszowa edycja, którą patronatem honorowym objęli Jego Eminencji Kardynał Stanisław Dziwisz, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Prezydent Miasta Krakowa Profesor Jacek Majchrowski i Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego Profesor Wojciech Nowak, odbywać się będzie pod hasłem Chleb i Wino prezentując bogate tradycje krakowskich piekarzy i niepowtarzalny smak krakowskich wypieków, jak również odtwarzane z pietyzmem winiarskie tradycje Małopolski.

W części winiarskiej zaprezentują się: Winnica Nad Dworskim Potokiem (UJ), Winoman, Vintage, TD Wine oraz stoisko stowarzyszenia Kobiety i Wino. Stoiska będą otwarte do wieczora, polecamy.

Święto Chleba silnie wrosło w kalendarz imprez kulturalnych Krakowa i krakowskiego Kazimierza, gromadząc rokrocznie na Placu Wolnica rzesze Krakowian i turystów. Jest ono wspaniałym sposobem upowszechniania całego kulturowego dziedzictwa Małopolski. Przewodnikami w tej wyprawie w są zwyczajowo wielcy znawcy i miłośnicy Regionu, redaktorzy Mieczysław Czuma i Leszek Mazan.

Równocześnie, ze Świętem Chleba odbywać się będą krakowskie półfinały IX Małopolskiego Festiwalu Smaku. Jury pod wodzą znamienitego krakowskiego kucharza Zbigniewa Kurleto oceni zgłoszone do konkursu wyroby małopolskich producentów. Dotychczasowe doświadczenia pokazały, że tradycja zestawiona z inwencją daje niezwykłe rezultaty.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Święcie Chleba.

Program 10. Święta Chleba do pobrania

Relacje z poprzednich edycji Święta Chleba: 2012 i 2011

malopolski-smak_swieto-chleba2013_plakat_v2_MH5.indd

Informacja prasowa udostępnina przez organizatora

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s