Wino Kawa Oliwa

szyld_1_1

Z przyjemnością powitaliśmy nowy punkt na winiarskiej mapie Krakowa. W Swoszowicach został otwarty skład wina, kawy i oliwy, połączony z wine-barem. Lokal mieści się przy ulicy Merkuriusza Polskiego 2, w rejonie lokalnego centrum handlowo-usługowego.

Pomysł biznesowy jest częściowo powieleniem tego co znamy z “Konfederackiej 4”: lokalizacja w peryferyjnej dzielnicy o silnie utrwalonej tożsamości, połączenie funkcji trafiające do szerokiego spektrum odbiorców (kawiarnia, winiarnia, klub, galeria), współpraca z lokalnym środowiskiem zadowolonym z wypełnienia pustki kulturalno-gastronomicznej. Dobre pomysły warto powielać i rozwijać, jeżeli formuła sprawdza się, to w Krakowie można wskazać jeszcze kilka lokalizacji, w których występuje potrzeba stworzenia podobnych miejsc. Porównanie z “Konfederacką 4” jest tym bardziej zrozumiałe, że osoby stojąca za obydwoma projektami znają się (a czasem współpracują) od wielu lat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co znajdziemy ma półkach? Skład oferuje wina z importu andrychowskiej firmy Top-Dach (niekiedy występującej pod nazwą TDwine), portfolio zawiera wina austriackie, egerskie i włoskie. Główne etykiety to: Zöhrer (Krems), Eitzinger (Kamptal), Holzapfel (Wachau), Thummerer i Lajos Gal (obaj Eger), Casali Maniago (Wenecja Julijska), Borgo Molino i Cantina Valpolicella Negrar (obie Wenecja Euganejska), Kettmeir (Górna Adyga),  Ceretto (Piemont). Jest też, na razie niewielki, wybór oliwy, kawy i akcesoriów. Selekcja win  w mój gust trafia dobrze, słabym punktem może okazać się brak win w popularnej kategorii cenowej 25-35 zł. Merytoryczny nadzór nad organizacją, doborem asortymentu i działalnością kulturalną przedsięwzięcia sprawuje WineConcept.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lokal jest ciekawie zaaranżowany, rozsądnej wielkości, z atrakcyjnym dizajnem. Właściciele sympatyczni  i pełni zapału, całość sprawia dobre wrażenie. “Wino Kawa Oliwa” jest ciekawą propozycją dla mieszkańców Swoszowic i pobliskich osiedli położonych w południowej części Krakowa. Dobra oferta, przychylność i zainteresowanie lokalnej społeczności, duża liczba gości uczestniczących w otwarciu lokalu pozwalają wróżyć przedsięwzięciu sukces. Życzymy powodzenia!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Advertisements

One thought on “Wino Kawa Oliwa

  1. Pingback: Rok 2012 w Krakowie « Wino w Krakowie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s