Nie siedź w domu, przyjdź na Wino-Granie

Kiedyś, w czasach świetności PTTK lansowane było hasło “Nie siedź w domu, chodź na wycieczkę“. Po latach można je sparafrazować na “Nie siedź w domu, przyjdź na Wino-Granie“. Hasło wciąż piękne a idea równie słuszna. Wino-Granie to akcja, której celem jest promowanie prospołecznego stylu życia: zamiast siedzieć na kanapie przed telewizorem, rozpychając brzuch litrami piwa – wyjdź z domu, spotkaj się z przyjaciółmi (albo poznaj nowych), posłuchaj muzyki, napij się wina. Wszystko w dobrym gatunku, podane bez lansu, dostępne nawet na chudą, studencką kieszeń. Wystarczy wspomnieć, że mecenasami muzycznymi Wino-Grania są:  Natalia Przybysz, Tymon Tymański & Dario Alberti, Kari Amirian, Włodek Kinior Kiniorski & Yegor Zabelov, Mikołaj Trzaska.

Koncert duetu Tymon Tymański i Dario Alberti przeszedł oczekiwania. Ponad 4-godzinny występ był mieszanką coverów i standardów jazzowych (m. in. Georgia on My Mind, Autumn Leaves, Misty, Body and Soul), do tego piosenki na życzenie, piosenki bez życzenia, The Beatles i Rolling Stones, Bob Marley, Marek Grechuta i Ewa Demarczyk, Besame Mucho, kultowy Biały Miś i piosenka o Orle Białym. Mnóstwo świetnego gitarowego brzmienia i scenicznej charyzmy. Tymon jest dobrze znany na scenie muzycznej, prawdziwe zwierze estradowe, widać było że granie dla krakowskiej publiczności sprawiało mu przyjemność. Pozytywnie zaskoczył Dario, człowiek skromnej postury lecz wielkiego ducha, dał się porwać entuzjazmowi, podbił serca widzów śpiewem, grą i uwodzicielskim spojrzeniem.

Następny koncert planowany jest w połowie grudnia, o szczegółach będziemy informować Was na bieżąco, gorąco zachęcamy do udziału!!

Advertisements

3 thoughts on “Nie siedź w domu, przyjdź na Wino-Granie

  1. Pingback: Rok 2012 w Krakowie « Wino w Krakowie

  2. Harris nie należy do moich ulubionych lokali i nie będę go bronił. Obsługa przy barze rzeczywiście była fatalna a nagłośnienie jest specyficzne – dobrze słychać tylko w jednym miejscu na końcu sali, przy przejściu do toalet. Podobno niedawno zmienił się właściciel, miejmy nadzieję że zapowiada to zmiany na lepsze.
    Niedostatki lokalu w niczym nie umniejszają wartości akcji Wino-Granie, czemu poświęcony jest wpis. Koncert był więcej niż dobry, repertuar mocno eklektyczny, na ponad 4 godziny grania oprócz programu podstawowego złożyły się też piosenki na życzenie i przywoływane ad hoc piosenki bez życzenia. @Martyna – poruszyłaś ciekawy temat łączenia wina z muzyką. Twoim zdaniem, która połowa utworów pasowała do wina? I do białego czy do czerwonego?

  3. Witam wszystkich, nie polecam fatalna obsługa podczas koncertu, sery podane w sposób niedbaly i ze skórami,personel przy barze nieuprzejmy na prośbę o wino z Toskanii, które miało być serwowane zastałam duże zdziwienie?Totalny brak profesjonalizmu.Repertuar pozostawiał dużo do życzenia tylko polowa utworów naprawdę harmonizowała się z winem. Zdecydowanie za głośne brzmienie jak na tak małą i ciasną salę.Pozytywnie oceniam tylko głosy muzyków i ciekawą aranżację oraz improwizację wybranych utworów.Pozdrawiam.
    Specjalista w dziedzinie łączenia muzyki, jedzenia i wina.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s