Wino-Granie po raz drugi w Krakowie

“Wino-Granie” to akcja społecznościowa, która ma za zadanie propagować kulturę picia wina, muzykę na wysokim poziomie artystycznym oraz dostarczać pretekstów do spotkań z bliskimi. W Krakowie miejscem spotkań jest klub muzyczny Harris Piano Jazz Bar przy Rynku Głównym 28. Najbliższy krakowski koncert odbędzie się w sobotę 24 września 2012 w Harrisie, wystąpi Tymon Tymański & Dario Alberti.

Wino w Krakowie wspiera akcję Wino-Granie

Dla naszych czytelników mamy niespodziankę, pierwsze 30 osób, które zgłoszą się poprzez formularz na stronie http://wino-granie.pl/karnet.html na hasło: Wino w Krakowie otrzymają karnety uprawniające co miesiąc do zakupu 4 kieliszków wina w symbolicznej cenie 2 zł (za 100 ml) oraz do zniżek na koncerty i inne wydarzenia sygnowane marką “Wino-Granie”. Wartość karnetu to ok. 300 zł. Będąc naszym czytelnikiem dostajesz go za darmo. Polecamy polubienie akcji, więcej bieżących informacji o wydarzeniach znajdziesz: http://www.facebook.com/WinoGranie

Listopadowy koncert:

Tymon Tymański + Dario Alberti

24.11.2012, sobota, godz. 20:00, Harris, Kraków

bilety: 35 zł, (25 zł dla osób okazujących karnet “Wino-Granie”)

Listopadowe wina:
czerwone: EREMO AL COLLE (Toskania)
białe: MONTE PIETROSO BIANCO (Sycylia)

Podczas koncertów cena butelki wina (listopadowa propozycja): 15 zł

Tymon Tymański & Dario Alberti – duet muzyczny

Śpiewający duet + dwie akustyczne gitary, muzyka oscylująca pomiędzy jazzem, musicalem, rockiem, folkiem czy klimatem Bossa nova. Repertuar  to  standardy  jazzowe lat 30-tych, kultowe covery rockowe z lat 60-tych oraz kompozycje własne.

Dario Alberti urodził się w 1979 roku w Brescii. Jest wirtuozem gitary akustycznej, specjalizującym się zarówno w standardach jazzowych, jak i w repertuarze rockowym. Zaczął uczyć się gry na fortepianie w wieku 5 lat. W wieku lat 13 zainteresował się grą na organach i został organistą w lokalnym kościele. W międzyczasie zakochał się w gitarze i to właśnie dla niej porzucił instrumenty klawiszowe. W wieku lat 18-tu założył swój pierwszy zespół – metalowy Neural Damage – który szybko stał się popularny na scenie miasta Brescii. Po ukończeniu studiów z historii teatru na uniwersytecie w Pavii postanowił poświęcić się nauce jazzu. Grał z muzykami klasy Sandro Gibelliniego, Carmello Leotty, Elisy Rovidy i Valerio Abeni.

Tymon Tymański urodził się w 1968 roku w Gdańsku. Zaczął grać na gitarze klasycznej w wieku 8 lat. Około 12 roku życia porzucił klasykę dla rock’n’rolla i założył swój pierwszy zespół, The Howling Dogs. W liceum prowadził nowofalową grupę Sni Sredstvom Za Uklanianie, którą w 1988 roku przekształciła się  w jazzową Miłość. Kwintet Miłość z Tymańskim na kontrabasie, Leszkiem Możdżerem na fortepianie, Mikołajem Trzaską i Maćkiem Sikałą na saksofonach oraz Jackiem Olterem na perkusji, okazał się najciekawszym jazzowym zjawiskiem polskiej jazzowej sceny lat 90-tych. Kilka razy z rzędu wybierana grupą roku, w 2001 została przez krytyków czasopisma Jazz Forum uznana za najlepszą grupę dekady. W międzyczasie Tymański współtworzył avant-rockowe Kury (Fryderyk 1998 za słynną płytę “P.O.L.O.V.I.R.U.S.”) i udzielał się w formacjach Tymon & Trupy, Czan, NRD, Users i Masło. W 2002 założył grupę Tymon & The Transistors, z którą wygenerował obsypaną nagrodami muzykę do kultowego filmu “Wesele” Wojtka Smarzowskiego (2003). W 2010 trzecia płyta Transistorsów pt. “Bigos Heart” została nagrodzona Fryderykiem. Obecnie dobiegają końca prace nad jego autorskim filmem…

O akcji Wino-Granie: tutaj
Facebook: www.facebook.com/WinoGranie
Organizator koncertu: yMusic

Fotografie: Karol Czajka

Tekst na podstawie informacji prasowej organizatora wydarzenia

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s