HalloWine – strasznie smaczny kiermasz

HalloWine to kiermasz dóbr doczesnych (i kulturalnych) na Małym Rynku w Krakowie. Odbędzie się w dniach 25-28 października 2012 w ramach cyklu: Nieustający Festiwal Spowalniania Czasu. Dla winofilów: wina czerwone jak krew i trupioblade … i inne specjały.


Od około dwudziestu lat pod koniec października w Polsce królują wydrążone dynie, pajęczyny, nietoperze oraz dzieci domagające się słodyczy. Wszystko z importu. A mamy przecież rodzime zmory i straszydła: wąpierze, utopce, zmory, boginki, południce, rusałki, płanetniki, latawce, wodnice, strzygonie, licha, upiory, boruty, belzebuby, czarty, dusiołki, rokity… Środkowa Europa jest kolebką wielu przerażających stworzeń. Odkurzmy je! Na Małym Rynku stanie klatka dla skazańców, pojawią się straszydła i upiory. Oryginalny Duch Banka będzie prześladować nierzetelnych kredytobiorców oraz niektórych mężów. Duch Dziejów – za niewielką opłatą – postraszy polityków. Dzieci, przez cały czas kiermaszu, będą straszone gratis! Do nabycia kołki osikowe z dedykacją.

Przez cztery dni będzie można kupić rozmaite wina (austriackie, bułgarskie, greckie, gruzińskie, rumuńskie, włoskie, słowackie, węgierskie, włoskie…), piwa czeskie i belgijskie, sery i wędliny polskie, austriackie, litewskie i włoskie, ryby wędzone. oliwy, chleby i słodycze (owoce w czekoladzie oraz holenderskie słodkie placuszki). Staną stoiska z biżuterią, ceramiką artystyczną i maskami demonów afrykańskich demonów.

HalloWine jest kolejną odsłoną Nieustającego Festiwalu Spowalniania Czasu. Inne imprezy cyklu to: „Gwiazdka Leniwców”, „Tour de Fromage”, „Dni Węgrzyna & CK Wino” , „Lato Leniwców” oraz „SzwejkFest”.

Historia Festiwalu
Od roku 2009 Collegium Vini organizuje „Dni Węgrzyna” (dotychczas cztery edycje w Krakowie i jedna we Wrocławiu),  od 2010 – „Lato Leniwców” (pięć edycji), od 2012 – „SzwejkFest”.
Od października 2009 Mondial Assistance i Collegium Vini .prowadzą w Warszawie „Klub Leniwca” , klub osób poważnych, które od czasu do czasu muszą być niepoważne – żeby móc być poważne.
Filmy ze spotkań i imprez znajdują się na: http://www.youtube.com/user/CollegiumVini

materiał promocyjny Collegium Vinii

Advertisements

One thought on “HalloWine – strasznie smaczny kiermasz

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s