Wino-Granie po raz pierwszy w Krakowie

Wino-Granie po raz pierwszy zagościło w Krakowie, w Harris Piano Jazz Bar wystąpiła Natalala czyli Natalia NATU Przybysz (wokal) i Jurek Zagórski (gitara akustyczna). Natalia była w świetnej formie, niski, zmysłowy głos oraz obezwładniający, emanujący z głębi ciała uśmiech sprawiły, że szybko zawładnęła publicznością. Sala, wypełniona w 150%, reagowała żywo i spontanicznie. Natu zaśpiewała utwory z płyty “Gram Duszy”, kompozycje własne  i covery, wszystko w skromnej akustycznej aranżacji. Między innymi kapitalne piosenki Janis Joplin, jak Natalia stwierdziła w jednym z wywiadów “Każda jedna [jej] piosenka jest jak wyprawa w Himalaje“, racja. Nie potrafię nazwać tej muzyki, jest tu soul, funk, rhythm and blues. Sala koncertowa nie pomieściła wszystkich chętnych, niestety zabrakło nagłośnienia w drugiej sali, że nie wspomnę o obrazie na żywo (minus dla lokalu).

fot. Paulina Olechowska (jazzsoul.pl)

Jeśli chodzi o wina, to były dostępne dwa: mołdawski merlot i włoska vernaccia, oba sprzedawane bez marży detalicznej w niewygórowanej cenie 15 zł za butelkę. Wina nie konkurowały z koncertem, ani jakością, ani uwagą gości. Pozostały w tle, co mi się podobało  – taki niewymuszony, niehałaśliwy rodzaj promocji bez hostess, baloników i gadżetów,mimo to butelka wina stała na ponad połowie stolików, całkiem nieźle.

Wino-Granie to świetny pomysł na łączenie różnych środowisk, promocję dobrej muzyki, promocję kultury picia wina, dobry pretekst do spotkań z bliskim. Muzyka na wysokim poziomie, strona winiarska wymaga dopracowania, na tej półce cenowej można znaleźć ciekawsze butelki. Czekamy na kolejne wydarzenia z tego cyklu!

Fotorelacja  Pauliny Olechowskiej jest dostępna na stronie jazzsoul.pl

fot. Paulina Olechowska (jazzsoul.pl)

W wydarzeniu uczestniczyłem na własny koszt

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s