Wino-Granie gości w Krakowie

Wino-Granie  jest akcją społecznościową, która ma za zadanie propagować kulturę picia wina, muzykę na wysokim poziomie artystycznym oraz dostarczać pretekstów do spotkań z bliskimi. Na przedsięwzięcie składa się cykl koncertów odbywających się co miesiąc w sześciu miastach. W Krakowie miejscem spotkań jest klub muzyczny Harris Piano Jazz Bar przy Rynku Głównym 28. We wrześniowym cyklu wezmą udział Tymon Tymański & Dario Alberti oraz Natalala (Natalia Przybysz + Jurek Zagórski). Najbliższy krakowski koncert odbędzie się w piątek 7 września 2012 w Harrisie, wystąpi Natalala czyli Natalia Przybysz i Jurek Zagórski.

Wino w Krakowie dołączyło do akcji Wino-Granie!!!

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy specjalną niespodziankę! Pragniemy ogłosić, że Wino w Krakowie obejmuje patronat medialny nad zbliżającą się trasą koncertową akcji „Wino-Granie”. Z tej okazji dla pierwszych 50 osób, które zgłoszą się poprzez formularz na stronie http://wino-granie.pl/karnet.html na hasło: Wino w Krakowie, rozdamy karnety uprawniające co miesiąc do zakupu 4 kieliszków wina w symbolicznej cenie 2 zł oraz do zniżek na koncerty i inne wydarzenia sygnowane marką “Wino-Granie”. Wartość karnetu to ok. 300 zł. Będąc naszym czytelnikiem dostajesz go od nas za darmo. Polecamy polubienie akcji: http://www.facebook.com/WinoGranie

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/408055222587404/
O akcji Wino-Granie: tutaj
Lista lokali na stronie: www.wino-granie.pl

Ceny biletów kształtować się będą w granicach 30 zł. Dla posiadaczy karnetów wstęp na koncert 50 % taniej.
Podczas koncertów cena butelki włoskiego wina (wrześniowa propozycja): 15 zł

Natalia Przybysz

Artyści:

  • NATALALA – duet: Natalia Przybysz + Jurek Zagórski

Wszyscy znamy największe przeboje Sistars, w których śpiewała Natalia. Wiemy, że wydała dwie solowe płyty “Maupka Comes Home” i “Gram Duszy”. Wraz ze swoimi zespołem Natu potrafi rozbawić funkowymi brzmieniami najbardziej sztywne towarzystwo. Ale co naprawdę sobie nuci, z jakimi melodiami w głowie chodzi sobie ulicami Warszawy Natalia Przybysz, można się tak naprawdę przekonać na koncertach jej autorskiego projektu, jakim jest NATALALAWtedy też dowiemy się skąd biorą się pomysły na zaskakujące piosenki “Pchła Muskczak” czy “Gwiazdy”? Jakie są jej inspiracje i kto – jacy muzycy mieli największy wpływ na jej głos i repertuar? Czego słuchała, jako dziecko i czym pasjonuje się dziś?

NATALALA to nazwa najbardziej osobistego i osobliwego projektu tej wokalistki. Prosta forma przepełniona ogromem treści i emocji możliwych do odczucia podczas tak bezpośredniego kontaktu z Przybysz.

  • Tymon Tymański & Dario Alberti – duet muzyczny

Projekt Tymona Tymańskiego i Dario Albertiego opiera się na eklektycznym repertuarze,
na który składają się  standardy  jazzowe lat 30-tych, kultowe covery rockowe z lat 60-tych oraz kompozycje własne. Śpiewający duet eksploruje brzmienia akustycznych gitar, oscylując pomiędzy jazzem, musicalem, rockiem, folkiem czy klimatem Bossa nova.

Tymon Tymański – fot. Karol Czajka

Tymon Tymański urodził się 30 września 1968 roku w Gdańsku. Zaczął grać na gitarze klasycznej w wieku 8 lat. Około 12 roku życia porzucił klasykę dla rock’n’rolla i założył swój pierwszy zespół, The Howling Dogs. W liceum prowadził nowofalową grupę Sni Sredstvom Za Uklanianie, którą w 1988 roku przekształciła się  w jazzową Miłość. Kwintet Miłość z Tymańskim na kontrabasie, Leszkiem Możdżerem na fortepianie, Mikołajem Trzaską i Maćkiem Sikałą na saksofonach oraz Jackiem Olterem na perkusji, okazał się najciekawszym jazzowym zjawiskiem polskiej jazzowej sceny lat 90-tych. Kilka razy z rzędu wybierana grupą roku, w 2001 została przez krytyków czasopisma Jazz Forum uznana za najlepszą grupę dekady. W międzyczasie Tymański współtworzył avant-rockowe Kury (Fryderyk 1998 za słynną płytę “P.O.L.O.V.I.R.U.S.”) i udzielał się w formacjach Tymon & Trupy, Czan, NRD, Users i Masło. W 2002 założył grupę Tymon & The Transistors, z którą wygenerował obsypaną nagrodami muzykę do kultowego filmu “Wesele” Wojtka Smarzowskiego (2003). W 2010 trzecia płyta Transistorsów pt. “Bigos Heart” została nagrodzona Fryderykiem. Obecnie dobiegają końca prace nad jego autorskim filmem…

Dario Alberti urodził się 15-go czerwca 1979 roku w Brescii. Jest wirtuozem gitary akustycznej, specjalizującym się zarówno w standardach jazzowych, jak i w repertuarze rockowym. Zaczął uczyć się gry na fortepianie w wieku 5 lat. W wieku lat 13 zainteresował się grą na organach i został organistą w lokalnym kościele. W międzyczasie zakochał się w gitarze i to właśnie dla niej porzucił instrumenty klawiszowe. W wieku lat 18-tu założył swój pierwszy zespół – metalowy Neural Damage – który szybko stał się popularny na scenie miasta Brescii. Po ukończeniu studiów z historii teatru na uniwersytecie w Pavii postanowił poświęcić się nauce jazzu. Grał z muzykami klasy Sandro Gibelliniego, Carmello Leotty, Elisy Rovidy i Valerio Abeni.

Tymon Tymański – fot. Karol Czajka

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s