3 FESTIWAL SPOWALNIANIA CZASU – LATO LENIWCÓW

Już w najbliższy czwartek (2 sierpnia) na pl. Szczepańskim rozpocznie się trzeci Festiwal Spowalniania Czasu – Lato Leniwców. Otwarty dla publiczności kiermasz win, serów, wędlin i wszelkich rzeczy apetycznych potrwa cztery dni, od godzin przedpołudniowych do północy. Na scenie koncerty, na stoiskach towary smaczne lub ładne (albo i takie, i takie).

Lato Leniwców jest kiermaszem wina, sztuki i kuchni; serów, wędlin, olejów, słodyczy. Wszystko razem stanowi propozycję przyjemnego i smacznego spędzania wolnego czasu. Na placu staną drewniane budki i namioty. Sprzedawane produkty to przede wszystkim wyroby tradycyjne i ekologiczne: mali producenci, dobra jakość, jak najmniej konserwantów i „polepszaczy smaku”. Podobnie z winami: niewielkie winiarnie, ciekawostki i staranny dobór. Pojawią się wina z całego świata: argentyńskie, austriackie, bułgarskie, chilijskie, francuskie, gruzińskie, hiszpańskie, niemieckie, polskie, portugalskie, węgierskie, włoskie… Oraz piwa z browaru Koreb, gęsi z Lublina, wędliny, węgierskie salami i kiszonki, hiszpańskie wędliny, oliwki i oliwy, słowackie trdelniki, węgierskie langosze, bułgarskie przetwory, sery kozie z Figi, bardzo smaczne dżemy i konfitury owocowe od jednej pani z okolic m. Warszawa, nalewki i likiery, przyprawy, zioła, kwasy chlebowe i wiele innych. Przybędą artyści i rękodzielnicy wszelkich branż: od świec woskowych po szklane paciorki. Obok działalności handlowej odbywać się będą koncerty.


Program:

02.08. godz. 19:00

Sensual Jazz Project (Ela Borkowska i przyjaciele)

03.08. godz. 19:00

Hamesh – muzyka żydowskich kompozytorów

Ela Borkowska Walenty Dubrowskij i Goście

04.08. godz. 19:00

Neshama – cygańska i żydowska muzyka na żywo

05.08.2012 godz. 17.00

Demdi Mars (gwiazda Dni Węgrzyna)

I być może nie tylko to;)

O co chodzi z „Latem Leniwców”?

Historia Lata Leniwców wiąże się z Towarzystwem Spowalniania Czasu i działającym od 2009 Klubem Leniwca, skupiającym niezwykle aktywnych ludzi – pod hasłem: „Leniwcem się nie jest, leniwcem się bywa”. Przecież każdy aktywny człowiek potrzebuje chwili wytchnienia. Festiwal został doceniony przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego: w roku 2012 edycja krakowska uzyskała dofinansowane w otwartym konkursie, w kategorii „Małopolska kreatywna”. Organizatorem jest Collegium Vini.

Tekst przygotowany przez Collegium Vini

4 thoughts on “3 FESTIWAL SPOWALNIANIA CZASU – LATO LENIWCÓW

  1. Pingback: Zwierciadlo.pl - Ugryzienie Kozak - Gdzie zjeść na Podkarpaciu?

  2. Pingback: III Festiwal Spowalniania Czasu – Lato Leniwców 2012 « Demdi Mars

  3. ciekawa relacja z podróży gastronomicznej po Podkarpaciu i tegorocznej imprezy Lato Leniwców w Rzeszowie, zachęta do odwiedzenia stoisk rozstawionych na Placu Szczepańskim w Krakowie, pozdrawiam

  4. Pingback: Gdzie zjeść na Podkarpaciu? | Kuchnia - Zwierciadlo.pl

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s