Włoska marka, Brunello di Montalcino

Odwiedził nas Filippo Giacomo Fedriani z winnicy Marchesato degli Aleramici, cenionego producenta z regionu Montalcino. Filippe udanie łączy umiejętność przekonywania i elokwencję amerykańskiego sprzedawcy używanych samochodów z włoską elegancją i filozofią działania w biznesie. Ważny jest szacunek dla tradycji, szczerość w podejściu do pracy oraz dobre, bezpośrednie relacje z klientami, uwiarygodniające to co robięStawiamy na najwyższą jakość. Wino przeznaczone do przechowywania przez 30 lat nie toleruje najmniejszych kompromisów, wszystko musi być najwyższej jakości, od wina poczynając po butelkę, korek, etykietę. Ważne jest też opakowanie, sposób prezentacji, promujemy brunello jako jeden z najlepszych przykładów włoskiej marki. Nasze wina są obecne na wielkich wydarzeniach artystycznych, rozrywkowych czy sportowych. 

Posiadłość IL GALAMPIO położona jest na skraju rezerwatu przyrody Basso Merse, na zachód od Montalcino. Ma powierzchnię 50 ha, z czego 15 ha winnic. Stara farma została zakupiona w 1985 r., po czym pieczołowicie odbudowana przez ojca Filippo, wziętego architekta. Winnica Marchesato degli Aleramici produkuje klasyczne brunello, starając się oddać najlepsze cechy szczepu i regionu.

Filippo przedstawił cztery wina z aktualnej oferty. Bardzo dobre cytrusowe w zapachu Il Galampio Bianco 2011 ITG (Chardonnay 60%, Vermentino 40%). Wino miało niewielki kontakt z beczką (2 miesiące), co przydało mu przyjemnej krągłości, niewiele zabierając ze świeżości. Il Galampio ma swój ciężar, pewną oleistość, długą końcówkę z migdałową goryczką. Wszystko ładnie ułożone, może się podobać. Rosso di Montalcino 2010 DOC (100% Sangiovese), miało niezbyt czysty skórzano-warzywny zapach, nieprzekonywujący smak. To wino wyraźnie odstawało od pozostałych, wydaje się, że młodszy brat brunello niezbyt dobrze zniósł podróż. Brunello di Montalcino 2007 DOCG (100% Sangiovese) to okręt flagowy winiarni, wino potwierdziło zalety z powodu których jest wielokrotnie nagradzane i cenione przez odbiorców. Ma dobry owoc, mocną strukturę, koncentrację, miękkie taniny, bardzo długi posmak. Wino jest czyste i szczere, duża klasa. Brunello di Montalcino Reserva 2005 DOCG (100% Sangiovese) to kolejny powód do dumy dla winiarza. Przedłużona fermentacja, dłuższe dojrzewanie w beczce dała nieco mniej owocu, a jeszcze więcej mocy, więcej koncentracji. Znakomite.

Spotkanie miało miejsce w Winiarni WINOMAN, Kraków ul. Św. Tomasza 7.

Wina Marchesato degli Aleramici dostępne są w sklepie internetowym WinoToskanii.pl

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s