Spotkanie z przedstawicielami niemieckich producentów wina i artykułów spożywczych

Nieco w cieniu Targów ENOEXPO 16 listopada 2011 r. odbyło się spotkanie branżowe z przedstawicielami niemieckich producentów wina i artykułów spożywczych, zorganizowane przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo Handlową w Hotelu Qubus w Krakowie. Uczestnicy delegacji z Niemiec zainteresowani byli nawiązaniem kontaktów handlowych z kontrahentami polskimi. Pragnęli zapoznać się ze specyfiką handlu artykułami spożywczymi i winami, zaprezentować swoje produkty oraz rozmawiać na temat możliwości współpracy. Spotkanie połączone było z degustacją produktów. W spotkaniu udział wzięli:

Sekthaus Solter GmbH & Co. KG – firma zaprezentowała swoje wina musujące, produkowane metodą tradycyjną.Winnice położne są w regionie Rheinhau oraz Kaiserstuhl, uprawiane szczepy: riesling i spätburgunder (czyli Pinot Noir). W ofercie są wina musujące: białe, cieszące się coraz większą popularnością różowe  oraz ekskluzywne wina musujące Pinot.

Riesling Sekt – wino podstawowe, z dobrą kwasowością, w nosie krzemionka, w smaku nuta mineralna i  niewielka ilością cukru resztkowego w końcówce,

Blanc du Blancs Sekt –  wytworzone w 50% z Pinot Gris i 50% Pinot Blanc, wino o przyjemnym  mocno wytrawnym smaku,

Pinot Noir Rose Sekt – wytworzone w 100% Pinot Noir, łososiowy kolor i spora zwartość cukru resztkowego, trzeba lubić ten typ wina,

Cuvee Henri Sekt – unikalne wino,  wytworzone z Pinotów Noir, Blanc, Gris oraz Chardonnay,  z roczników 1999, 2004 i 2007,

Riesling Sekt Reserve – topowe wino tego producenta, wyróżniające się wino o smaku dojrzałych jesiennych owoców, mniejsza ilość cukru resztkowego wyszła mu na dobre.

http://www.sekthaus-solter.de/de/index.php

WEINGUT H.T. ESER to kolejny producent z Rheingau. Tradycje winiarskie w trzeciej generacji, rodzina Eser na 11 ha uprawia riesling (85%) oraz pinot (15%). Stąd oferowane wina to dobre jakościowo rieslingi oraz spätburgunder.

http://www.weingut-eser.de

Hochdörffers Weingut Hans Martrin Hochdörfer – winnica znajduje się na szlaku winnym w regionie Palatynatu (Pfalz). Uprawę stanowią: 50 % odmiany białe  oraz 50% to odmiany czerwone. Oferowane wina białe to: Chardonnay, Grauburgunder, Muskat Ottonel, Riesling, Sauvignon Blanc, Weißer Burgunder oraz czerwone: Lemberger, Frühburgunder, Schwarzriesling, Spätburgunder, Syrah.

http://www.weingut-villa.de

Oprócz win na spotkaniu prezentowane były wyroby spożywcze, między innymi: wędliny i wyroby mięsne, dziczyzna, napoje na bazie coli i chili, woda mineralna, konfitury.

Wurzener Wildspezialitäten GmbH to firma oferująca mięso z sarny, jelenia, dzika i muflona w postaci świeżej i mrożonej oraz specjały z dziczyzny takie jak: zrazy z jelenia, salami z jelenia, szynka z dzika etc. Asortyment uzupełniają konserwy z dziczyzny.

http://www.gebietszentrale-wurzen.de/wildspezialitaeten/unternehmen.html

Meininger Wurstspezialitäten aus Thüringen GmbH to firma o przeszło stuletniej tradycji w produkcji wędlin. Oferuje szeroki asortyment wędlin takich jak kiełbasy typu metka, kiełbasy parzone, kabanosy, salami, polędwica wędzona, parówki, serdelki, pasztety, sałatki z wędliną, konserwy etc.

http://www.meininger-wurstspezialitaeten.de/content/view/2/15/

Art Projekt GmbH to firma oferująca smakowe warianty tradycyjnej Coli. Sprzedawane rodzaje to Chilicola, KraftstoffCola, ChillstoffCola i FeststoffCola

http://www.colarebell.de

Apetito Convenience GmbH & Co. KG to koncern międzynarodowy z ponad 50 letnią tradycją specjalizujący się w produkcji mrożonek. Centrala firmy znajduje się w miejscowości Rheine w Niemczech. Wraz z licznymi oddziałami na świecie Apetito wypracowało sobie pozycję lidera w segmencie produktów mrożonych. Oferta obejmuje dania gotowe (typu convenience)a także ryby i owoce morza dla klienta detalicznego, hurtowników i gastronomii. Dla handlu detalicznego w asortymencie znajdują się trzy linie produktowe:

Göbber GmbH & Co. KG jest czołowym producentem wysokogatunkowych konfitur i syropów owocowych. Na przestrzeni 120 lat działalności firma wypracowała sobie pozycję europejskiego lidera w branży przetwórstwa owoców. Göbber oferuje produkty dla klienta detalicznego jak i półfabrykaty dla przemysłu cukierniczego.

http://www.goebber.de

Gerolsteiner Brunnen GmbH & Co. KG jest wiodącym niemieckim producentem wody mineralnej Gerolsteiner. Firma powstała w roku 1888 w miejscowości Gerolstein w Nadrenii-Palatynacie.Obecnie jest częścią koncernu Bitburger Holding. Na rynku krajowym Gerolsteiner jest najczęsciej sprzedawaną marką w segmencie. Jako największy niemiecki eksporter wody mineralnej, Gerolsteiner oferuje swoje produkty na całym swiecie od Japonii po USA. Firma sponsoruje grupę kolarską o nazwie Team Gerolsteiner.

http://www.gerolsteiner.com

Wykorzystano materiały promocyjne Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s