Michel Rolland – „latający” winemaker odwiedzi Kraków!


Michel Rollandcudotwórca ze świata wina odwiedzi Kraków

Jego zmysł smaku jest niepowtarzalny. To człowiek, którego natura obdarzyła niespotykanym podniebieniem. Każde wino, które skonsultuje zmienia się w rynkowy bestseller! Michel Rolland to człowiek, który w ostatnich dziesięcioleciach wpłynął na światowe wino najmocniej! Zwany geniuszem, „latającym” winemakerem (osoba, która doradza w procesie wytwarzania wina) przyczynił się do sukcesu ponad 100 winiarni na pięciu kontynentach! Rolland już za tydzień pojawi się na krakowskich Targach Wina ENOEXPO 2011 (16-18 listopada 2011r.) – jedynej profesjonalnej imprezie w Polsce poświęconej winom – gdzie zostanie uhonorowany tytułem „Człowiek Roku 2011 magazynu Czas Wina”.

Podczas licznych degustacji najlepszych gatunków win można nie tylko porównać oferty producentów i importerów, poznać nowe marki i zawrzeć korzystne kontrakty handlowe. Targom towarzyszą specjalne szkolenia, seminaria branżowe oraz konkurs winiarski. Jesteśmy dumni, że w tym roku gościć będziemy absolutną gwiazdę światowego winiarstwa, jaką niewątpliwie jest Michel Rolland. – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Geniusz, który wzbudza kontrowersje

Michel Rolland jest postacią o tyle znaną, ile kontrowersyjną. Był jednym z bohaterów filmu dokumentalnego pt. W świecie wina (Mondovino) z 2004 roku – nominowanego do nagrody Złotej Palmy w Cannes. Po emisji tego filmu zarzucono mu, że traktuje wino w kategoriach czysto komercyjnych, globalizuje je, ujednolica smak, działając na szkodę małych winiarni na całym świecie, słynących z oryginalnych receptur. Nie ulega jednak najmniejszej wątpliwości, że Rolland jest ikoną współczesnego winiarstwa. Wymienia się go jednym tchem z takimi autorytetami jak Robert Parker, Janis Robinson czy Hugh Jonson. Wina przez niego kreowane szybko zyskują na rynkowej wartości. W tym roku do grona jego klientów dołączył największy producent wina w Chinach – The Great Wall. Michel Rolland posiada 12 własnych winiarni, głównie w Bordeaux, ale także w Argentynie i Południowej Afryce. Polskę odwiedzi po raz pierwszy! Przyjedzie na Targi Wina do Krakowa na zaproszenie magazynu Czas Wina.

Człowiek Roku 2011 Czasu Wina

Drugiego dnia Targów Enoexpo, czyli 17 listopada o godz. 16.00 miłośnicy wina z Polski i zagranicy, spotkają się, aby uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. Michel Rolland – wyrocznia światowego winiarstwa oraz Jair Agopian – autor odrodzenia  winiarstwa bułgarskiego – odbiorą tytuł Człowiek Roku 2011, przyznawany przez magazyn Czas Wina – czołowy tytuł znawców wina w Polsce. Wyróżnienie przyznawane jest od dwóch lat. W roku ubiegłym zostało przyznane Agustiemu Torello Mata, wybitnemu hiszpańskiemu enologowi i producentowi Cavy. Osoby wyróżnione tytułem to największe osobistości światowego winiarstwa.

9. Targi Wina ENOEXPO w Krakowie – jedynie takie Targi w Polsce

Polska jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków wina w Europie. Dzięki temu stajemy się ważnym partnerem dla zagranicznych dystrybutorów. Ważnym, bo jedynym miejscem spotkań branży w Polsce jest Kraków i organizowane tam Targi Wina ENOEXPO. Odbędą się one w dniach 16-18 listopada 2011 na terenach wystawienniczych Targów w Krakowie. W tym samym czasie organizowane są dwie równie ważne wydarzenia, czyli największe jesienne Targi branży HoReCa w Polsce – 19. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA oraz 10. Targi Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD.

           

.

.

.

Kontakt:

Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie – 501 691 230

Iwona Miliszkiewicz, komisarz Targów Enoexpo – 501 691 235

Paweł Cyz, rzecznik prasowy Targów w Krakowie – 660 430 577

.

Informacja prasowa firmy  Targi w Krakowie

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s