Poznaj swoje terroir – konkurs „Włoskie wakacje” – sklep La Wina

La Wina – niewielki sklepik przy bocznej ulicy, wyróżnia się dobrym wyborem win włoskich z oferty Vini e Affini oraz przyjaznymi godzinami otwarcia. Dużo promocji. Miejsce spotkań różnych winomaniaków ;).

Na półkach można zobaczyć wina od producentów:

ELVIO COGNO i La CA’ NOVA (Piemont), LA MONTINA i SANDRO FAY (Lombardia), EUGENIO ROSI , BOLOGNANI i NALS MARGREID (Trydent, Górna Adyga), LORENZON  (Friuli), MALIBRAN, MERONI i Ca’LA BIONDA (Veneto), IL MOLINO DI GRACE, GIORGIO MELETTI CAVALLARI i Il PARADISO DI FRASSINA (Toskania), ACCADIA i MALACARI (Marchia),  VALLE REALE (Abruzja), TERRE NOBILI di Lidia Matera (Kalabria), MOCAVERO (Apulia), SAN PATRIGNANO (Emilia Romania).

Poza Włochami również trochę win z Gruzji, Francji, Rumunii czy Macedonii.

Więcej informacji o lokalu znajdziesz na stronie internetowej www.winalawina.pl

La Wina ul. Asnyka 7, Kraków

godziny otwarcia: wt – czw: 12:00-20:00 ; pt – sob: 12:00 – 22:00

W trakcie gry miejskiej w La wina promowane były wina z oferty Vini e Affini:

 • Colle del Mandorlo Rosso 2010, I.G.T. Sicilia, Feudo Montoni (32 zł)
 • Primitivo Pietrafitta 2010, I.G.T. Salento, Mocavero, Apulia (36 zł)
 • Aulente Rosso 2009, I.G.T. Rubicone, San Patrignano, Emilia Romania (49 zł)

Ogłaszamy konkurs „Włoskie wakacje”

Zasady konkursu:

 1. Organizatorem konkursu jest Wino w Krakowie.
 2. Konkurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.
 3. W konkursie mogą wziąć udział zarówno uczestnicy gry miejskiej jak i pozostali fani facebookowych profili   La Wina,   Vini e Affini oraz Wino w Krakowie
 4. Należy wykonać zadanie opublikowane poniżej.
 5. Zgłoszenie konkursowe należy przesłać na adres winowkrakowe@gmail.com w terminie do niedzieli 23 października 2011 r godz. 24:00.
 6. Oceniane będą: pomysł oraz sposób ujęcia tematu.
 7. Organizator ma prawo do opublikowania wypowiedzi na stronach internetowych Wino w Krakowie.
 8. Autor najwyżej ocenionej wypowiedzi zostanie nagrodzony butelką wina Aulente Rosso 2009, I.G.T. Rubicone, San Patrignano.
 9. Odbiór nagrody wyłącznie w Krakowie, po uprzednim umówieniu się. Nie wysyłamy nagrody pocztą, kurierem.

Zadanie konkursowe:

Opisać swój rzeczywisty lub wymarzony wakacyjny wyjazd do Włoch. Mile widziane są odniesienia do regionów winiarskich, producentów i ich win. Wskazać i uzasadnić swoje ulubione wino włoskie z oferty sklepu La wina.

Nagrodą w konkursie jest wino Aulente Rosso 2009, I.G.T. Rubicone, San Patrignano. Wino ze szczepu Sangiovese, o jasnorubinowej barwie i żywym, zachęcającym bukiecie czerwonych owoców – porzeczek i wiśni. W ustach dobrze zbudowane lecz delikatne, ze stonowaną kwasowością i jedwabistymi taninami. Pasuje do mocno przyprawionych ciemnych mięs.

Ze strony Vini e Affini: Tym, co wyróżnia posiadłość San Patrignano spośród wielu innych producentów wina jest fakt, że nie jest to zwykłe komercyjne przedsięwzięcie, lecz farma założona przy ośrodku leczenia uzależnień. Znaczącą częścią posiadłości jest winnica uprawiana przez pacjentów ośrodka. Od powstania w końcu lat 70-tych ubiegłego wieku wytwórnia nastawiona jest na bezkompromisową jakość, co pozwoliło jej szybko znaleźć się wśród najlepszych producentów w Emilii – Romanii. Dzięki nowoczesnym technikom uprawy, umiejętnej selekcji klonów oraz inwestycjom w sprzęt do uprawy winorośli i technologię winiarską, posiadłość pozostaje w tym gronie do dzisiaj. Od początku przy zakładaniu winnic i produkcji wina doradza znany włoski enolog Ricardo Cotarella. Wina San Patrignano regularnie otrzymują najwyższe oceny fachowej prasy winiarskiej, w tym wielokrotnie wyróżnienie „Tre Bicchieri” wpływowego przewodnika „Gambero Rosso”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s