Poznaj swoje terroir – partnerzy (3): Szkoła Sommelierów

Szkoła Sommelierów to profesjonalna instytucja szkoleniowa zajmująca się prowadzeniem kursów sommelierskich dla pracowników gastronomii, pracowników branży winiarskiej jak również miłośników wina. Szkolenia prowadzone są przez dyplomowanego sommeliera, absolwentkę International Sommelier Guild oraz  wykładowcę Wine and Spirit Education Trust Monikę Bielka-Vescovi.

Każdy twierdzi że jego kursy są najlepsze, poziom nauczania najwyższy a atmosfera najlepsza. I nawet trzeba wierzyć tym zapewnieniom ;). Spośród innych podobnych ofert Szkołę Sommelierów wyróżniają trzy cechy:

  1. Szkoła prowadzi kursy wiedzy o winie akredytowane przez prestiżowy Wine and Spirit Education Trust. Dyplomy firmowane przez WSET są uznawane i cenione na całym świecie. Dodatkowo prowadzone są kursy autorskie na trzech poziomach zaawansowania. Ta sama wiedza w nieco zmodyfikowanym opakowania i w krajowej (przystępnej) cenie.
  2. Oprócz obowiązkowych zajęć teoretycznych organizowane są dodatkowe spotkania degustacyjne, gdzie można praktycznie zweryfikować nowo pozyskaną wiedzę w miłym towarzystwie.
  3. Po zakończeniu kursu nie zostajesz sam. Wokół szkoły tworzy się środowisko absolwentów i sympatyków. Jest z kim się spotkać, wymienić doświadczenia, poradzić czy uzyskać rekomendację.

Najbliższe kursy w Szkole Sommelierów rozpoczynają się w już wkrótce, w pierwszej połowie listopada 2011 r. Więcej informacji o kursach  http://szkolasommelierow.com/

Szkoła Sommelierów ufundowała nagrodę w postaci zaproszenia na Podstawowy Kurs Wiedzy o Winie. Kurs odbędzie się w sobotę 12 listopada w godz. 11:00-15:00 w lokalu przy Rynku Głównym 27.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s