Poznaj swoje terroir – terenowa gra miejska dla miłośników wina

Poznaj swoje terroir to terenowa gra miejska dla miłośników wina. Francuskim słowem terroir określa się splot warunków geologicznych i klimatycznych, które nadają winu ściśle określony i niepowtarzalny charakter. W znaczeniu przenośnym, na użytek naszej gry, nazywamy tak zespół miejsc, ludzi, wydarzeń, całą tę specyficzną atmosferę, które określają przestrzeń, w której wino kupujemy, pijemy, smakujemy, omawiamy.

Zapraszamy do udziału w miejskiej grze terenowej, której celem jest przybliżenie miłośnikom wina przestrzeni winiarskiej Krakowa. Pokażemy Wam przyjazne miejsca (winiarnie i sklepy specjalistyczne), gdzie zamawiający kieliszek wina czy kupujący butelkę jest mile widzianym klientem a obsługa kompetentnie doradzi. Wskażemy kilka win, które warto spróbować, nie nadwyrężając zbytnio smaku i zawartości portfela. Wszystko to w jedno popołudnie,    w sobotę 15 października 2011 w rejonie Starego Miasta w Krakowie.

Co to jest?  Gra miejska łączy w sobie elementy spaceru (trasa mierzy łącznie ok. 7 km), przechadzki historycznej po urokliwych zaułkach Starego Miasta oraz spotkania winiarskiego. Uczestnicy pracując w kilkuosobowych zespołach mają za zadanie pokonać całą trasę przemieszczając się od miejsca do miejsca, którymi są  winiarnie i sklepy specjalistycznymi.  Kolejne miejsca należy odszukać kierując się sukcesywnie udzielanymi wskazówkami. By uzyskać wskazówkę trzeba będzie rozwiązać zagadkę lub wykonać nieskomplikowane zadanie. Dodatkowo w fabułę gry wplecione  są odniesienia historyczne, pozwalające zebrać kolejne elementy hasła.

Dla kogo ?  Gra miejska kierowana jest do osób interesujących się winem, pragnących pogłębić znajomość miejsc i osób tworzących winiarski pejzaż Krakowa. Kluczowym elementem jest możliwość bezpośredniego kontaktu z właścicielami lokali (winiarni i sklepów specjalistycznych), poznanie ich osobowości i pasji winiarskiej. Do udziału w grze nie jest konieczna duża wiedza winiarska. Jeżeli jesteś osobą otwartą, gotową na podjęcie wyzwań (niewielkich) a uśmiech często gości na Twojej twarzy to jest to impreza dla Ciebie!

Kiedy?   Gra miejska odbędzie się w sobotę 15 października 2011 r. Spotykamy się pomiędzy 11.30 a 12.30 na Rynku Głównym, po jego zachodniej stronie. Będziemy czekać na Was pod arkadami Sukiennic w pobliżu Wieży Ratuszowej. Zakończenie części spacerowej gry planowane jest o godzinie 17. Zespoły, które dotrą do miejsca zakończenia trasy i odgadną hasło zostaną nagrodzone upominkiem. W miejscu zakończenia trasy uczestnicy gry będą mogli indywidualnie powalczyć w konkursach o atrakcyjne nagrody. Zakończenie gry planowane jest na godzinę 19.

Udział w  grze jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy!

Grę zorganizował serwis informacyjny Wino w Krakowie. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://winowkrakowie.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/winowkrakowie

Advertisements

One thought on “Poznaj swoje terroir – terenowa gra miejska dla miłośników wina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s