Święto Chleba 2011

Na placu Wolnica przez cały weekend odbywa się „Święto Chleba” połączone z „ 7. Małopolskim Festiwalem Smaku”. Jak co roku festyn przyciąga liczną rzeszę krakowian. Wystawcy dumnie przedstawiają swoje najlepsze wyroby, które można skosztować oraz zakupić. Wieloletni bywalcy mają już swoich ulubionych producentów, do których rokrocznie zaglądają. Do najbardziej popularnych wystawców ustawiają się kolejki amatorów tradycyjnych smaków.

Impreza jest organizowana pod honorowym patronatem Jego Eminencji Kardynała Stanisława Dziwisza, Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy i Prezydenta Miasta Krakowa Profesora Jacka Majchrowskiego. W uroczystości otwarcia święta wzięli udział Marszałek Sowa, Prezydent Majchrowski, Wojewoda Kracik, o. Kukła.

Na jarmarcznych stołach można znaleźć szeroką gamę wypieków, piekarze prześcigają się w połączeniach tradycyjnych chlebów np. dodając do chleba kapustę, bakalie. Na stoisku Antoniego Madeja można znaleźć chleb prądnicki,

był też chleb pieczony na liściach kapusty

chleb z orzechami, z bakaliami i mnóstwo innych

Święto Chleba to jednak  nie tylko chleb, na Placu Wolnica pojawiają się również producenci wędlin, serów, nabiału, jaj i inni. Można znaleźć sery owcze, kozie, krowie.

Tradycyjnie już, dużym powodzeniem cieszyło się stoisko z wędlinami rodziny Mądrych z Nowej Wsi Szlacheckiej (gm. Liszki).

Zachęcamy do odwiedzenia stanowisk i skosztowania wspaniałych wypieków oraz rozmaitych serów i wędlin, a także innych produktów.

Organizatorzy zadbali również o najmłodszych, którzy mogą spróbować swoich sił i upiec własny chleb podczas warsztatów piekarskich.

Dla tych starszych przewidziano występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej i pokaz musztry paradnej.

Advertisements

One thought on “Święto Chleba 2011

  1. Pingback: Chleb i Wino | Wino w Krakowie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s